$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

600 aileye gıda yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda paketi ve 40 ton un dağıtırken, ihtiyaç sahibi 18 bin aileye yardım ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

600 aileye gıda yardımı
  • 01.08.2016
  • 1.584 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi, 134 günlük sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Nusaybin ilçesinde oluşan mağduriyetleri gidermek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe de yaşanan çatışmalardan dolayı tahrip olan alt yapıyı onarma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çevre temizliği, ilaçlama ve ulaşım başta olmak üzere hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Sokağa çıkma yasağından dolayı zorunlu olarak göç eden aileler Nusaybin’e geri dönmeye başlarken, Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi ortaklaşa ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımlarını sürdürüyor.

Zorunlu göçten dolayı Mardin ve ilçelerine yerleşen ailelere aylardır gıda, giyim ve çeşitli yardımları Gıda Bankası üzerinde ulaştıran Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, 600 aileye içinde şeker, pirinç, makarna, bulgur, fasulye, mercimek, salça ve yağ malzemelerin bulunduğu paketleri ulaştırdı. Ayrıca bu ailelere 40 ton un yardımında bulunuldu.

Büyükşehir Belediyesi ve Nusaybin Belediyesi’nin yaptığı saha çalışması sonucu tespit edilen 18 bin aileye yardımların ulaştırılması için hazırlıklar sürüyor. İhtiyaç sahibi ailelere yardımlar evlerinde teslim ediliyor.

Ayrıca, kaydı bulunmayan ve yardımlardan faydalanmak isteyen ailelerin Nusaybin Belediyesi’ne başvurup kayıt yaptırması gerekiyor.

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi – Mardin.bel.tr)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.