$ DOLAR → Alış: 3,58 / Satış: 3,60
€ EURO → Alış: 3,89 / Satış: 3,91

8 Mart’a kadar ulaşım ücretsiz

8 Mart’a kadar ulaşım ücretsiz
  • 03.03.2013
  • 35 kez okundu

Başkan Gökkan Kadınlara 8 Mart’a kadar tüm ulaşım araçların ücretsiz olduğunu söyledi. Nusaybin ilçesi Devrim Mahallesi’ndeki Musa Anter Parkı’na kadınlar erbanelerle ve “jin jiyan azadi”, “ Öcalan” sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

Kürsü kurulmadan önce kadınlar erbaneler ve müzik eşliğinde halaya tutuldu. Serbest kürsü öncesi “3 Kürt siyasetçinin ve Barış Anneleri Atiye Özalp, Nesibe Cebe ile Berfo Ana’nın fotoğrafları ve “Sê jinên azad em we tucar jibîr nakin” ve “Dayikê aştiyê rumeta me ne”, “ 8’ê Adarê roja tekoşin û piştgiriya jinen cihane piroz be!”yazılı pankartları açıldı.

Daha sonra kurulan serbest kürsüde konuşan Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, içinde bulunulan sürecin normal bir süreç olmadığını belirterek “Başbakan gerillaların Kandil’den dışarı çıkmasını istiyor. Diğer bir taraftan da Kandil ve Bagok dağları bombalanıyor. Eğer devlet barışı getirmek istiyorsa operasyonları durdurmalıdır. Kadınların, annelerin yüreği barışa sıcaktır; ancak ölüm devam ederse kimse yapılanlara güvenmeyecektir. Barışın olması isteniyorsa artık bu annelerin duygularıyla oynanmamalıdır. Barış sağlanacaksa da tüm Nusaybin kadınlarının gönlü alınmadan bu barış zor olacak. Nusaybin kadınlarına 8 Martta kadar tüm ulaşım araçları şehir içi ve şehir dışı ulaşımları ücretsizdir.” dedi.

Konuşmadan sonra kadınlar 3 Kürt siyasetçinin fotoğraflarının olduğu pankartı taşıyarak “ Jin jiyan azadi” sloganıyla Şirin Bulvarı’na kadar yürüdü. Daha sonra kalabalık sessiz bir şekilde dağıldı.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.