$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

ADEM’de seminerler devam ediyor

ADEM’de seminerler devam ediyor
  • 18.01.2014
  • 33 kez okundu

Sodes kapsamında Nusaybin Kaymakamlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Aile Destek Merkezinde (Adem) Mardin Valiliği desteğiyle GAP Eylem Planı Sosyal Destek Projesi kapsamında KAMER Vakfı merkezde bulunan kadınlara kadına yönelik şiddet eğitimi verilirken, KETEM tarafından rahim ağız kanseri, meme kanserinde erken teşhis konusu hakkında seminer verildi.

Ayrıca daha önce seminerler veren Avukat Ebru Al merkezde bulunan kadınlara, miras paylaşımı, kadınların ve kız çocuklarının hakları ile ilgili mevcut olan ve yeni düzenleme ile getirilen hakları hakkında bilgiler verdi.

Medeni kanunda yapılan değişiklikler ile günümüzde kadınların sahip oldukları hak ve yükümlülüklerden bahsedilen seminerde, resmi nikahı bulunmayan kadınların ne gibi haklara sahip oldukları da anlatıldı.

Seminerlerin sonunda merkezde başlatılan kitap okuma yarışmasında, Kasım ayında en çok kitap okuyan ilk 3 kadına çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Verilen bu seminerlerden kadınların çok memnun kaldıklarını dile getiren Aile Destek Merkezi sorumlusu (Adem2) Semira Altan, bu gibi bilgi seminerlerinin devam edeceğini belirtirken başta Nusaybin Kaymakamı Abdulhalim Can ve yıl boyunca merkezde seminerler veren Avukat Ebru Al’a teşekkür etti.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

ademde-seminerler-devam-1

ademde-seminerler-devam-2

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.