$ DOLAR → Alış: 3,51 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 3,67 / Satış: 3,68

AK Parti 12. yıldönümünü kutladı

AK Parti 12. yıldönümünü kutladı
  • 14.08.2013
  • 64 kez okundu

Partinin 12. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir araya geldiklerini belirten Nusaybin AK Parti ilçe başkanı Osman Doğru konuşmasına şöyle devam etti ; “Cumhuriyetten bu yana oldukça buhranlı yıllar geçiren Türkiye, bazı ara dönemler hariç etrafını kuşatan darbeci vesayetçi, milletin kimliğini yansıtmayan zihniyetlerin tahakkümüyle idare edilmiştir.”

“AKP ZULMÜ ORTADAN KALDIRDI!”

AK partinin iktidara geldikten sonra zulüm kalelerinin bir bir ortadan kaldırdığını söyleyen Doğru ; “AK partinin 11 yıllık bir sürede yapılan hizmetler göz önüne getirildiğinde geçmiş yıllarda yapılan 80 yıllık sürede yapılan hizmetlerden daha fazla hizmet yapıldığı istatistiklerden anlaşılmaktadır. Demokratikleşme ve Hukuk Devleti, dış politika, sosyal devlet, himayeye muhtaç çocuklar, engelliler, kadın hakları, şehit yakınları ve gaziler, ekonomi, eğitim, gençlik spor, sağlık, ulaştırma, çalışma hayatı ve sosyal güvenlik, enerji, kültür, turizm, savunma ve güvenlik, tarım, toplu konut ve kentsel dönüşüm, kırsal ve yerel kalkınma, çevre orman ve su, vakıflar, saydığımız bu alanlarda çok büyük gelişmeler sağlandı. AK parti Nusaybin ilçe yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaklaşık 2.5 senelik bir süre içinde ilçemiz ve köylerimize kazandırdığımız hizmetlerin bir kısmını sunuyorum.”

Eğitim faaliyetleri ile ilgili merkezde 24 derslik ortaokulu
Merkezde 24 derslik Yavuz Selim ortaokulu
Merkezde 24 derslik Anadolu lisesi
Halk eğitim merkezinin yeni binası
Yüksek okul
Merkezde 3 adet ilköğretim okulu

Yapılmak üzere programa alınan ve henüz ihalesi yapılmayan liseler ;

Bakanlıkça programa alınan 2 adet Anadolu lisesi
İl milli eğitim müdürlüğünce özel idare bütçesinde 1 lise
Girmeli beldesinde bulunan çok programlı liseye 1 lise binası olmak üzere 4 lise programa alınmıştır.
Ayrıca endüstri meslek lisesine Türkiye Odalar Borsalar Birliğince 1 lise yapılması için söz alınmış, bunun üzerine valilikçe yazı yazılmıştır.
Eski YİBO pansiyonu 24 derslik lise yapılmak üzere onarılmaktadır.

Hasantepe, Yerköy, Girmeli, İkiztepe, Gürün, Kuyular, Beyazsu, Tepeüstü, Duruca, Küçükkardeş, Kuşköyü, Yolhindi, Akçatarla, Yavruköy ve Kalecik köyleriokullarının onarımları yapıldı.

MEVCUT HASTANE, TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE HALİNE GETİRİLDİ!

İlçede bulunan hastanede doktor ve hemşire açığı olduğunu ama şuanda bütün branşlara ait doktorların bulunduğunu dile getiren Doğru, hastanenin tam teşekküllü hastane haline dönüştürüldüğünü ve ambulans ihtiyacını da giderdiklerini söyleyip, Diş tedavi ünitesinde yapıldığını ifade etti.

150 yataklı yeni devlet hastanesinin yapılmasının sağlandığını söyleyen Doğru, aile ve sosyal politikalar ilçe müdürlüğünün kurulması içinde gereken işlemlerin yapıldığını sözlerine ekledi.

“SPOR KOMPLEKSİ KAZANDIRDIK”

30 yıl önce elektrik şebekeleri döşenen 13 köyün elektrik şebekesi ve Nusaybin merkezindeki elektrik şebekesinin değiştirildiğini söyleyen Osman Doğru, Nusaybin merkezine 1 adet spor kompleksi kazandırdıklarını kaydetti.

Osman Doğru ; “Kocadağ, Yazyurdu, İkiztepe, Balaban, Yerköy, Hasantepe köy yollarının asfaltlarını yaptırdık. Köylerimizde taziye evlerinin yapılması için girişimlerde bulunduk, en kısa sürede yapımına başlanacaktır. Zeynelabidin camisi ve Moryakup kilisesinin restore edilmesi için gerekli çalışmalar yapılarak turizme kazandırılacaktır. Nusaybin için önem taşıyan Çağ-Çağ deresinin 1.kısım ıslahı tamamlandı 2. kısmının ihalesi yapıldı ve en kısa sürede tamamlanacaktır. Duruca beldesi, Odabaşı köyü Gedikli mezrası ve Hasan Tepe köyü dere ıslahı çalışmaları yapılmaktadır.”

Nusaybin’in ilde ve bölgede hak ettiği yerini alabilmesi için yönetim olarak çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirdiklerini dile getiren Doğru, “Partimizin kuruluş yıldönümünün hayırlara vesile olmasını diler saygılarımı sunarım.” dedi.

Doğru’nun konuşmasının ardından üzerinde “Nusaybin AK Parti” yazılı olan özel hazırlanmış pasta kesildi.

Daha sonra AKP ilçe teşkilatı parti binası önünde fotoğraf çektirdi.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

ak-parti-12-yas-nusaybin-1

ak-parti-12-yas-nusaybin-2

ak-parti-12-yas-nusaybin-3

ak-parti-12-yas-nusaybin-4

ak-parti-12-yas-nusaybin-5

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.