$ DOLAR → Alış: 3,40 / Satış: 3,42
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Atatürk İlköğretim Okulunda yardım kermesi

Atatürk İlköğretim Okulunda yardım kermesi
  • 05.05.2013
  • 46 kez okundu

Atatürk İlköğretim okulunda düzenlenen yardım kermesine İlçe Kaymakamı Murat Girgin, eşi Zeynep Girgin, İlçe Emniyet Müdürü Cem Koray Kılıçkaya, İlçe Müftüsü İsmail Çiçek, Esnaf Sanatkârlar Kredi Kooperatif Başkanı Zeynel Tunçalan, İlçe Tarım Müdürü Ramazan Doğan ve öğrenci velileri katıldı.

Okul aile birliğinin, okul ihtiyaçlarını karşılamak için düzenlediği kermes etkinliği okul müdürü Mehmet Zeki Can’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

Daha sonra ilkokul öğrencileri şiirler ve şarkılar söylediler.

Kermes açılışını yapan Kaymakam Girgin şunları söyledi “Öncelikle bu anlamlı bir amaca hizmet edecek olan güzel kermesi düzenleyen başta okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ayrıca yine hayırlı, güzel işe destek olan bütün velilerimize, esnaf arkadaşlar ve okul aile birliğimize teşekkür ediyoruz. Eğitim bizim sadece bölgemizin değil bütün ülkemizin çok ciddi anlamda ihtiyacı olan bir konu, bir çok eğitim ile ilgili problemlerimizi çözersek çocuklarımızı çok daha güzel bir geleceğe hazırlayabiliriz. Toplumdaki bir çok problemde doğal olarak çözülmüş olacak Kaymakamlık olarak sosyal yardımlaşma vakfındanda tabi ki yıl içerisinde yüzlerce aile ve öğrencilerimize yardımcı oluyoruz. Fakat tabi ki her zaman devletin imkanları herkese yeterince ulaşmayabiliyor ya da bizim gözümüzden kaçan bazı ailelerimiz, çocuklarımız olabiliyor. Tabi daha da önemlisi vatandaşlarımızında bu konuda duyarlılık gösterip bu konuda güzel bir çalışmaya imza atmaları ve bu öğrencilerimize yardım amaçlı bu güzel faaliyeti düzenlemiş olmaları bizim için gerçekten çok önemli, çok kıymetlik buluyorum bu çalışmaları emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ve bunun diğer okullarımıza diğer vatandaşlarımıza da örnek olmasını temenni ediyorum, hepinize katılımızdan dolayı, teşekkür ediyorum.”

Konuşmadan sonra, veliler tarafından hazırlanan Mardin mutfağının örnek yemekleri ve el yapımı eşyalar beğeniye sunuldu.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

ataturk-ioo-kermes-galeri

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.