$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

Bakan Güler Nusaybin’deydi

Bakan Güler Nusaybin’deydi
  • 18.10.2013
  • 53 kez okundu

İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Mardin Valisi Ahmet Cengiz ve Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir AYANOĞLU Nusaybin’de vatandaşların Kurban bayramını kutladı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler ve beraberindekileri AK Parti İlçe Başkanı Osman Doğru, parti yöneticileri ve parti binası önünde toplanan vatandaşlar karşıladı.

Parti binası önünde toplanan vatandaşlar İçişleri Bakanı Güler’in gelişiyle “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları atmaya başladılar.

Kurban bayramında Nusaybin’de olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, tüm Nusaybinlilerin bayramını kutladı.

Akdağ’ın ardından, parti binası önünde toplanan vatandaşların bayramını kutlayan İçişleri Bakanı Muammer Güler, ulaşabildikleri bütün beldelere gidip vatandaşların hatırını sorduklarını söyledi.

Bu ziyaretin bir seçim ziyareti olmadığını söyleyen Güler, toplanan vatandaşlara bunun hatır ziyareti olduğunu kabul etmelerini diledi.

Nusaybin’in potansiyel itibariyle Mardin’in çok önemli bir ilçesi olduğunu vurgulayan Bakan Güler, Nusaybin’in özellikle büyükşehir yönetiminden sonra genel hizmetlerde çok daha fazla hizmet alması gerektiğinin altını çizdi.

“HUZUR İSTİYORUZ”

Bakan Güler konuşmasına şöyle devam etti : “Bizim istediğimiz huzurdur kardeşlerim, siyasi görüşümüz ne olursa olsun genelde ayrı milletvekili seçimlerinde ayrı, hepsinin dayandığı bir temel var birliğimiz,beraberliğimiz,kardeşliğimiz kökenimiz ne olursa olsun bugün Cumhuriyeti beraber kurduk ve şimdiye kadarda beraber getirdik Allah’ın izniylede beraber götüreceğiz. Bizim aramızda bir ayrım yok Türkmendir, Kürttür, Araptır, Sürnayidir, Rumdur biz bu farklılıklarla beraber Mardin’i teşhir ettik. Hepimizin farklı kökenleri olabilir önemli olan bir arada yaşama iradesidir. Bu da ancak huzurun ve güvenliğin tesisiyle olur.”

“30 YILDIR TÜRKİYE’DE KAN VE GÖZYAŞI DÖKÜLÜYOR!”

“Bir kere bunu kimse aklından çıkarmasın 30 yıldan beri Türkiye’de bir kandır, gözyaşıdır, çatışmadır. Bunlar bir şey getirmedi Türkiye’ye bunlar enerjimizi harcadı. Yapılan hesaplar var 2,5 trilyon dolar veren var 3 trilyon dolar veren var bu memleketin cebine girmesi gereken para başka kaynaklara gönderildi. Hiç kimse şiddetle, zorlan, baskıyla ahval olmaz, olanda devamlı olmaz bu şekilde sürmez, herkesin artık kendine göre görüşü var. Herkes dünyada ne oluyor ne bitiyor bir tıklamayla bir telefonla görebiliyor. Dünya değişti artık eski dünya değil.”

“HUZUR ORTAMININ SÜRMEMESİ İÇİN GAYRETLER VAR”

“Benimde İçişleri Bakanlığı döneminden başlayarak bir çözüm süreci içerisinde bir huzur ortamı var. Huzur ortamının sonsuza kadar devam etmesini istiyoruz. Ama bu huzur ortamının sürmemesi içinde gayretler var. O gayretleride biliyoruz, bu çözüm sürecinin bozulması için gayret edenler onun vebalini öderler.”

“İNSANİ YARDIMLARDA AYRIM SÖZ KONUSU OLAMAZ!”

“Bizim insani yardımlarda ayrım yapmamız asla ve asla söz konusu değildir. Şenyurt kapısı açıldı geçiş noktasıdır insani yardımlar için açtık. Bizim amacımız Nusaybin kapısı ki biliyorsunuz odalar ve borsalar birliği burada büyük bir kapı yaptı. Bizim niyetimiz oralardan ticaretin yapılması ama malesef Suriye’deki o karışıklık işi bozdu.” diye konuştu.

Muammer Güler’in konuşması sırasında oraya toplanan vatandaşlar sık sık Güler lehine sloganlar attı.

Güler konuşmasının ardından Nusaybin Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Daha sonra Güler ve beraberindekiler Nusaybin’den ayrıldı.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

bakan-guler-nusaybindeydi-1

bakan-guler-nusaybindeydi-2

bakan-guler-nusaybindeydi-3

bakan-guler-nusaybindeydi-4

bakan-guler-nusaybindeydi-5

bakan-guler-nusaybindeydi-6

bakan-guler-nusaybindeydi-7

bakan-guler-nusaybindeydi-8

bakan-guler-nusaybindeydi-9

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.