$ DOLAR → Alış: 3,68 / Satış: 3,70
€ EURO → Alış: 3,92 / Satış: 3,94

Bayramlaşma programı düzenlendi

Bayramlaşma programı düzenlendi
  • 09.08.2013
  • 43 kez okundu

Geleneksel resmi bayramlaşma programı Nu Cafe’de düzenlendi. Düzenlenen bayramlaşma programına AKP Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ ve Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz’de katıldı. Abdurrahim Akdağ ve Ahmet Cengiz’i programa katılan protokol karşıladı. Akdağ ve Cengiz herkesin tek tek bayramını kutladı.

Bayramlaşma programında her zaman olduğu gibi vatandaşlarda yer aldı. Bayramlaşma programında konuşan Milletvekili Akdağ şunları söyledi ; “Dinimizde iki tane bayram var biri şuan içerisinde bulunduğumuz Ramazan bayramı diğeri de kurban bayramı bu sıcak iklimde 30 gün oruç tutarak bayram etmeyi hak etti insanlarımız, Allah’a şükürler olsun bu bayramı bayram tadında geçiriyoruz memleketimizde bir huzur ortamı var memleketimizde bir kardeşlik ortamı var, memleketimizde bir barış ortamı var. Bu ortamı bize sağlayan, hediye eden bu güzelliği bize layık gören sayın başbakana hepinizin huzurunda şükranlarımı iletiyorum bayramını kutluyorum. Bu konudaki çabalarınızdan, dik duruşunuzdan, samimiyetinizden, barışa hem desteğinizden hemde dualarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Bugün içişleri bakanımızı sayın valimizle birlikte uğurladık hepinize selamlarını iletmemi istedi, hepinizin bayramını kutluyorum. Rabbim bu memleketin güzelliğini, birliğini daim etsin, gelecek günlerin bu bayram günü gibi kardeşlik ortamında devam etmesini diliyorum. Bizi karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Akdağ’ın ardından konuşan Vali Cengiz, sıcak havada kendilerini karşılamaya gelen herkese teşekkür etti. Vali Cengiz konuşmasının devamında şunları söyledi ; “Bayramın bayram tadında geçmesi için gerek hükümetimizin gerek vilayetimizin aldığı tedbirlerle bu bayramda gerek asayiş açısında, gerek terör açısında Allah’a şükür ilimizde ciddi sıkıntı yaşamadık, ciddi trafik kazaları yaşamadık bu hususta alınan önlemlerde emeği geçen tüm kolluk güçlerimize, sağlık çalışanlarımıza, 24 saat görev yapan herkese ve siz değerli hemşehrilerime tekrar teşekkür ediyor ve hayırlı bayramlar diliyorum. Ramazan ayında edindiğimiz birlik beraberlik kardeşliğin 365 gün 24 saat devam etmesini temenni ediyorum, eğer biz yürek inanırsak, başarırız. Öncelikle başaracağımıza inanmamız lazım, biz Nusaybin’de sık sık hemşehrilerimizle özellikle arzu ediyoruz çünkü Nusaybin gerçekten çok dinamik bir nüfusa sahip hareketli bir ilçemiz, bizler sizlerin hizmetinizdeyiz biz buraya çalışmaya, hizmet etmeye geldik. Sadece dairelerimizin kapısı değil yüreğimizin kapısıda size 24 saat açık, bu inan ve duyguyla tekrardan bayramınızı kutluyorum.” dedi.

Ayrıca AKP Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ ve Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz yıllardır Nusaybin’e hizmet eden gazetemizin imtiyaz sahibi Abdulkadir Asman’ı masalarına davet edip sohbet etti.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

nusaybinde-bayramlasma-1

nusaybinde-bayramlasma-2

nusaybinde-bayramlasma-3

nusaybinde-bayramlasma-4

nusaybinde-bayramlasma-5

nusaybinde-bayramlasma-6

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.