$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,68
€ EURO → Alış: 3,90 / Satış: 3,92

BDP’den ’Rojava’yı Selamlıyoruz’ Mitingine Katılım Çağrısı

BDP’den ’Rojava’yı Selamlıyoruz’ Mitingine Katılım Çağrısı
  • 25.01.2013
  • 32 kez okundu

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 26 Ocak tarihinde “Rojava’yı selamlıyoruz” mitingi için BDP Nusaybin ilçe binasında basın toplantısı yapıldı.

DTK Kadın Meclisi ve DTK bileşenleri tarafından Mardin’in Nusaybin ilçesinde düzenlenecek olan “Rojava’yı selamlıyoruz” mitingi 26 Ocak’ta gerçekleştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Mitanni Kültür Merkezi bahçesinde gerçekleşecek olan mitinge DTK Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk’un yanı sıra BDP’li kadın milletvekilleri ve belediye başkanları da katılacak. Konuya ilişkin BDP Nusaybin İlçe binasında DTK daimi meclis üyesi ve Kadın Meclisi çalışanı Songül Morsümbül, PM üyesi Raşan Engin ve Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan basın toplantısı düzenledi.

‘Gün Rojava’ya Sahip Çıkma Günüdür’

Basın toplantısında açıklama yapan DTK daimi meclis üyesi ve Kadın Meclisi çalışanı Songül Morsümbül savaşlarda en büyük mağduriyeti yaşayanların kadın ve çocukların olduğunu belirtti “Yıllardır savaşsız, sömürüsüz bir yaşam diliyorsak ve bu yaşamı da kurmak için öncülük yapacaksak Nusaybin’den sıfır noktasından Rojavalı kadınlara güç, moral ve dayanışmanın adı olalım dedik. Suriye’deki halklarla, Rojavanın halkında kendimizi görüyoruz. Bu nedenle tüm Ortadoğu kadınlarına özellikle de Kürdistanlı çevrelerdeki kadınlara gün Rojava’ya sahip çıkma günüdür, gün birlikte ortak mücadeleyi yükseltme günüdür” dedi.

Kürt sorununda kadın sorunlarına inkarcı, imhacı, soykırımcı yaklaşımların son bulmasını istediklerini söyleyen Morsümbül ; “Kadınların özgür yaşamın teminatı olduğunun bilincindeyiz. Rojava’daki kadınlar nezdinde halkımıza, özgürlük değerlerini korumaya, mücadelesini vermeye çağırıyoruz. Bölgemize göç eden Suriyeli halkların kadınlarına, Rojava’dan göç eden kadınlara, Mardin’in tüm halklarına, inançları farklı olsa da bizimle bir arada olmak isteyen tün kadınları 26 Ocak günü saat 11:00’de Mitanni Kültür Merkezi bahçesinde DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk ve beraberindeki heyetle buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

26 Ocak’ta yapılacak olan miting için 24 Ocak, saat 11:00’de Nusaybin merkezde çarşı esnafına bildiri dağıtmak ve halkı davet etmek için ilçede bulunacak. Bildirimi dağıtımından sonra Gülşilaw Kadın Danışma Merkezi bahçesinde kadınlarla buluşacağı belirtildi.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.