$ DOLAR → Alış: 3,51 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 3,94 / Satış: 3,95

Doğru tekrardan başkan

Doğru tekrardan başkan
  • 22.11.2014
  • 43 kez okundu

Şehr-i Med düğün salonunda yapılan kongrede divan seçimi yapıldı. İdari ve Mali raporların ibrasından sonra oy verme işlemi başladı. 428 seçmenden 342 kişi oy kullandı. Kongereye tek aday olarak giren Osman Doğru, tüm oyları alarak tekrar başklan seçildi.

Başkan doğru, seçimden sonra üyelere teşekkür etti.

Ak Parti 5. Olağan Kongresine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Çözüm süresi ile 6-7 Ekim olarına değindi ve çözüm süresinin vatandaşlar tarafından sahiplendiğini ifade etti.

BAŞBAKAN VE AK PARTİ GENEL BAŞKANI DAVUTOĞLU’NUN TEBRİK MESAJI OKUNDU
Beraberindeki AK Parti Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, Mardin Milletvekili Muammer Güler, Gönül Bekin Şahkulubey, Abdurrahim Akdağ ve İl başkanı İbrahim Fide’yle Nusaybin’e gelen Şentop, kongrenin yapıldığı Şehr-i Med Düğün sarayında Ak Parti İlçe başkanı Osman Doğru ve partililer tarafından karşılandı.
Kongrenin başlamasıyla birlikte Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kongreye gönderdiği tebrik mesajı okundu.

“TÜRKİYE GIPTA EDİLEN BİR ÜLKEDİR”
Daha sonra partililere hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Türkiye etrafında bu kadar ekonomik, siyasi iktikrarsızlıklar, asayişle ilgili sorunlar yaşanırken Türkiye’nin ekonomik ve siyasi manada bir istikrar adası olarak dünyada, bölgede göz kamaştıran, gıpta edilen bir ülke olarak durduğunu söyledi.

Bunun kendi kendine olduğunun düşünmenin mümkün olmadığını kaydeden Şentop: “Eğer bugün Türkiye’de 90’lı yıllarda olduğu gibi koalisyon hükümetleri olsaydı, eğer Türkiye’de Ak Parti değil de başka bir parti iktidarda olsaydı, eğer Türkiye’de sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından değil de bir başka başbakan tarafından idare edilmiş olsaydı içerisinde bulunduğu bu konumda, ekonomik ve siyasi istikrara, sosyal barışı sağlama konusundaki bu parlak tabloyu görme imkanını bulamazdık.” ifadelerini kullandı.

“ÇÖZÜM SÜRECİNİN MİLADI ERDOĞAN’IN 2005’TEKİ DİYARBAKIR KONUŞMASIDIR”
Çözüm süreci hakkında da açıklamalar yapan Şentop şöyle konuştu:
“2005’te Diyarbakır’da o zaman Başbakanımız, Cumhurbanımız Erdoğan’ın bir konuşması vardı. Çözüm sürecinin esasen miladı o konuşmadır. Kendilerinin ifadesiyle o konuşama o zaman bazı BDP’li milletvekilllerini de yöneticilerinin de ağlatmıştır. Bu konuşmadan sonra bazı siyasetçilerle, STK yöneticileriyle konuşmayla ilgili değerlendirmeler yapılmıştı. Bunlardan birkaç tanesi şunu diyor; “Çok önemli bir konuşma fakat benzer konuşmalar daha önce oldu. Fakat arkası gelmedi” demişler. Dönemin Başbakanı Süleyman Demirel Diyarbakır’a geldi. O da “Kürt realistesini tanıyorum” dedi. Yine bir dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz da yine benzer bir konuşmayı yaptı. Fakat arkası gelmedi, niye? çünkü bu siyasetçilerin hiç birisi gerçek manada sorunları çözme niyetinde değildi. Bu sorunları çözebilecek bir güce, iktidara ve cesarete de sahip değildiler. Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bu çözüm süreci olmazdı. Ak Parti olmasaydı da çözüm süreci olmazdı. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, AK Parti gibi siyasi bir hareket, ancak yüz yıldan fazla bir zamandır devam eden bu yakıcı sorun için adım atabilir, çare üretebilir. Çözüm süreci çok önemli bir süreç. Bunu başlatmak çok önemli, sürdürmek de bir kararlılık istiyor, bir risk istiyor. Ak Parti olarak çözüm sürecinin devamı konusunda kararlıyız. Herkesin bu sürece aynı şekilde sahiplenmesi, bu süreç içerisinde kendi üzerine düşen sorumluluğu taşıması, bu sorumluluğun gereğini yapması lazımdır. Çözüm süreci vatandaşlarımız tarafından sahiplenmiştir. Artık bu yoldan dönen bu yolda ihanet eden cevabını vatandaşlarımızdan alacaktır.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE SONRASINDA YAŞANANLAR HDP’YE YOL GÖSTERİCİ MAHİYETTEDİR”
“6-7 Ekim olaylarında yaşadığımızı biliyorsunuz. Bu olayların sonrasında yapılanlar ayrı da öncesinde HDP’nin bir çağrısını unutmayalım. Barıştan bahseden bir parti kalkıyor sokak hareketlerine davette bulunuyor. Niye yapıyor? Çünkü kendisini ancak bu bulanık ortamda, şiddettin hakim olduğu bir ortamda, kendisinin güçleneceğini zannediyor. Fakat yanılıyor. Niye, çok yakın bir zamanda Cumhurbaşkanlığı seçiminde bunu yaşadık. Hatırlıyrsunuz Sayın Demirtaş Cumhurbaşkanı adayıydı. Aldığı oyu biliyorsunuz. Sadece bölgede değil Türkiye geneli aldıkları oy yüzde 10’a yaklaştı. Biz sürekli anket yaptırıyoruz. 6- 7 Ekim olaylarından sonra oyların Türkiye genelinde yüzde 5,5 civarına düştüğünü görüyoruz. Niye? Çünkü hem Türkiye genelinde hem de bölgede insanımız siyaset istiyor. Şiddet istemiyor, terör istemiyor. Teröre pirim yok, şiddete pirim yok, destek yok, siyasete destek var. Eğer gerçekten siz şiddeti ve terörü dışlayarak sadece siyaset yaparsanız o zaman millet size destek veriyor. Milletin gönlünü kazanabilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve sonrasında yaşananlar aslında HDP’ye yol gösterici mahiyettedir.”
Konuşmalardan sonra seçime geçildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve beraberindeki Milletvekilleri, Nusaybin’den ayrıldı.

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi)

osmandogru-tekrardan-bask-1

osmandogru-tekrardan-bask-2

osmandogru-tekrardan-bask-3

osmandogru-tekrardan-bask-4

osmandogru-tekrardan-bask-5

osmandogru-tekrardan-bask-6

osmandogru-tekrardan-bask-7

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.