$ DOLAR → Alış: 3,52 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 4,13 / Satış: 4,15

Dost bildiklerim

Abdulkadir ASMAN
Abdulkadir ASMAN
 • 30.03.2013
 • 162 kez okundu

Merhaba benim can dostlarım, merhaba.

Sizlerle tekrar buluşmak ve sizlerle sohbet etmek o kadar güzel ki, bunu kelimelerle ifade edemiyorum. Bizleri tekrar kavuşturan yüce Allah’a şükürler olsun.

Sizlere sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum. Ve başarılarınızın sürekli olması en büyük dileğimdir. Sağlık sorunlarımdan ötürü bir süre ayrı kalmamız, beni çok üzdü. Dostlarımı göremeyip ve onlarla sohbet edememek kadar zor bir şey olamazdı. Birçok dostum beni telefonla arayarak hal ve hatırımı sordu. Bunun için bu dostlarıma minnettarım. Yüce Allah’ım hiç kimseyi dostsuz bırakmasın.

Bu arada bazı dost bildiklerim, ne yazık ki, beni sorma nezaketinde bulunmadı. Bu bana çok acı verdi. Ben buna layık değilim. Dost edindiğim kişileri hiçbir zaman ihmal etmedim. Bu sadece bir nankörlük olurdu benim için. Ben 54 yıldır çok sevdiğim Nusaybin’imde gazetecilik mesleğimi sürdürüyorum. Bu zaman içerisinde doğruluktan ve dürüstlükten asla ayrılmadım. Dostlarımı hiçbir zaman ihmal etmedim.

İlkokul öğretmenliği de yaptım, bununla birlikte sinema makinistliğini sürdürdüm. Hem dostlarımı ve hem de Nusaybin’i unutmadım.

Bunları niçin yazıyorum? Bilemiyorum. Ancak dost bildiklerimin beni unuttuklarından büyük üzüntü duyuyorum. Keşke bu üzücü şeyler olmasaydı. Benim can dostlarım, bundan böyle bu köşemde sizlerle sohbet etmeye çalışacağım. Çünkü sizlere ihtiyacım var. Yukarıda da belirtmiştim Allah hiç kimseyi dostsuz bırakmazsın diye. Çünkü biz her zaman dostuz. Bu dostluğunuzda sürecektir.
Siz değerli dostlarıma sağlıklı uzun ömürler, başarılar diliyor saygılar sunuyorum. Esen kalınız.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. YESRİB diyor ki:

  Leyla değilim dost ; lakin çağrırısan çöllere gelirim…Sana yalan halde gelmem, toplarım özümü yalın halde gelirim…Kapıyı çaldığımda ”kim o?”dersen; ben olmam kapında sen olur gelirim…Sen gel de yeterki , yola yük olmam, yol olur gelirim…

  “Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya
  vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı
  yoktur; o ancak içeriden açılır… ” Hz. Mevlana
  GERÇEK DOSTLUKLARI BULMAK DİLEĞİLE HOŞGELDİNİZ.

 2. sertap diyor ki:

  Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam , ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

 3. mahir diyor ki:

  Hayata değer bir yasam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma

 4. Semira diyor ki:

  Değer verdiğiniz insanlar sizin değerinizi bilmiyorsalar bırakın kendi değerleriyle kalsınlar.Siz en büyük sevgiyi hakedecek kadar mükemmel herkesin sevmeyi haketmeyeceği kadar özelsin.

 5. Semira diyor ki:

  İnsanın en büyük hatası sevmek değil ;sevmeye laik olmayan birile sevilmeyi beklemektir.En değerli insan kulağından gireni yüreğine gömen insandır.Sizde bizim için değerlisiniz.inanın hakkınızı ararsanız meşgul çıkar bırakın dostluk sizde kalsın.allaha emanet olun.

YORUM YAZ