$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,55
€ EURO → Alış: 3,71 / Satış: 3,72

Eğitim Bir Sen ilçe toplantısı yaptı

Eğitim Bir Sen ilçe toplantısı yaptı
  • 27.10.2013
  • 41 kez okundu

Nusaybin Eğitim Bir Sen temsilciliği Aydınlar tesislerinde bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ana gündem maddesinin eğitim problemleri olduğunu söyleyen Eğitim Bir Sen temsilcisi Mehmet Zeki Can, “sivil toplum örgütü olma sorumluluğundan dolayı bu problemlere çözüm sunmak ve çözüme katkı sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz.” dedi.

Mehmet Zeki Can açıklamasına şöyle devam etti : “Eğitim Bir Sen olarak nihai amacımız tam demokratik, adil, günümüz teknolojisiyle yarışabilecek her alanda dünyada söz sahibi olabilecek müreffeh bir toplumun oluşumuna zemin hazırlayacak bir nesil yetiştirmektir.
Değerli arkadaşlarım unutulmamalıdır ki biz bir eğitim sendikasıyız eğitim çalışanlarının sendikasıyız hizmetlisiyle, şefiyle, öğretmeniyle, akademisyeniyle, bütün eğitim çalışanlarıyla bir aileyiz eğitimciler tarih boyunca toplumda lider olmuş bir yandan mevcut bilgi tutum ve değerleri yeni nesillere aktarma işlevi görürken aynı zamanda yeni değerleri değişimi ve dönüşümüde üstlenen aktif lider olagelmişlerdir. Eğitimciler toplumu dönüştürürken toplumda çatışma değil, uzlaşma halinde olmuştur. Çünkü insanları renklerine, doğum yerlerine, ideolojilerine, düşünce ve inançlarına göre tanımlamaz o herkesi Allah’ın yarattığı bir insan olarak görür. Eğitim Bir Sen olarak eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi verirken hiçbir siyasal yaklaşım ve ideolojinin kanatları altına girmemiş kendi dinamizmini oluşturan medeniyet ve değer odaklı yeni bir sendikal anlayışla sorunların bir parçası değil çözümün paydaşı olmayı sağlamıştır. Örgütlenerek güçlenen Eğitim Bir Sen temel hak ve hürriyetler noktasında elde ettiği kazanımlara paralel insanca bir yaşam için gerekli olan mali iyileştirmelerinde yapılması noktasında kararlı bir mücadele vermekten asla vazgeçmeyecektir.
Eğitim Bir Sen olarak üyelerimizin emeğini değerli kılmak ekmeğini büyütmek ve özgürlüklerini genişletmek için ortaya koyduğumuz mücadele sadece çalışma hayatını değil bütün toplumsal hayatı ve bütün bireylere insanca, insan onuruyla yaşama imkanı sağlamayıda amaçlıyoruz. Çünkü biz büyük bir medeniyeti ihya etmek, diğer yandan da hakkı, adaleti, eşitliği bütün topluma hakim kılmayı hedef edinen bir bilincin inşası için sendikacılık yapıyoruz.

Değerli meslektaşlarım bugün burada yapacağımız çalışmanın sonuçlarını sorumluluk sahibi bütün birimlere iletmek ve çözümü noktasında paydaş olmayı hedeflemekteyiz. Bu çalışmaya olan katkılarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyor, bölgemizdeki barış ve huzur ortamının devamı için Allah’a dua ediyoruz.” diye konuştu.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

egitim-birsen-toplanti-1

egitim-birsen-toplanti-2

egitim-birsen-toplanti-3

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.