$ DOLAR → Alış: 6,07 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,80

“En çok ben okuyorum” adlı kitap okuma kampanyası sona erdi

“En çok ben okuyorum” adlı kitap okuma kampanyası sona erdi
  • 14.05.2013
  • 106 kez okundu

Hayat boyu öğrenmenin ilk koşulu olan kitap okuma ile ilgili yapılmış olan “En çok ben okuyorum” adlı kitap okuma kampanyası Tepeüstü köyünde yapılan ödül töreniyle son buldu.

Ödül törenine başta Kaymakam Murat Girgin olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Siracettin Yenigün, Milli eğitim şube müdürleri ve kamu personelleri katıldı.

Program Tepeüstü ilköğretim okul müdürü Abdulsamet Tayfur’un kampanya hakkında bilgilendirmesiyle başladı. Tayfur ; “Kampanyanın başından beri değerli Kaymakamımızın, ilçe milli eğitim müdürümüzün ilgisiyle karşılaştık. O ilginin bize verdiği şevk ile bu kampanyayı sonuna kadar sevgili öğrencilerimizin çok etkin faal katılımıyla yine değerli öğretmenlerimizin ilgi ve alakasıyla sona erdirmiş olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Abdulsamet Tayfur’un bilgilendirme konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından “şimdi kütüphanedeki kitaplar” adlı oyun sergilendi.

Daha sonra kitap okuma kampanyasında 3. olan Rahime Karagöz, Sema Özaslan, Fatime İşler ve Behiye Çakır’a yazı işleri müdürü Siracettin Yenigün ödüllerini verdi.

Kampanyada ikinci olan Mehtap Oruç, Selma Geçer, Merve Aslan ve Mehmet Gündüz’e Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ödüllerini verdi.

Kampanyada 1. olan Gurbet Alkan, Aynur Dil, Elif Çelik ve Betül İşler’e ise İlçe Kaymakamı Murat Girgin ödül verdi.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini dağıtan Girgin şunları söyledi ; “Bugün çok anlamlı bir program için köyünüzde misafiriz burada sizlerle olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Okul müdürümüz kampanyayla ilgili bilgi verdi, yapılan güzel çalışmaları anlattı. İlk projeyi bize anlattıklarında da gerçekten bizleri heyecanlandıran okul müdürümüz öğretmen ve idareci arkadaşlarımızla birlikte gelip projelerini anlattıkları zaman çok mutlu olduk. Çünkü kitap okuma ülke olarak bizim önemli eksiklerimizden biri, özellikle günümüzün gelişen şartlarında televizyon, internet gibi insanları kitap okumaktan, araştırma yapmaktan alıkoyacak o kadar malzeme var ki yaşadığımız çağda öğrencilerimizde dolayısıyla bundan etkilenerek okul dışındaki zamanlarının büyük kısmını televizyon veya internet başında harcıyor. O yüzden bu proje bizim için çok önemliydi Tepeüstü gibi kalabalık bir köyümüzde ilkokul ve ortaokulun olduğu taşıma merkezi olan bir köyümüzde böyle bir kitap okuma etkinliğinin düzenlenmiş olması bizi çok mutlu etti. Sonuçlara baktığımızda da, dereceye giren öğrencilerimiz yaklaşık 2 bin, 3 bin sayfa okumuşlar. Bunlar az bir başarı değil, bu hepimize bir örnektir. Dereceye giren öğrencilerimizi tablet ve dizüstü bilgisayarla ödüllendirdik. Bu kampanyada emeği geçen başta okul müdürümüz olmak üzere bütün idarecilerimize, öğrencilerimizi yönlendiren öğretmen arkadaşlarımıza ve kampanyaya da çok büyük bir özveriyle katılan siz sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyor hepinize sevgi,saygılarımı sunuyorum.”

Ödül töreni öğrencilerin dans gösterisinin ardından son buldu.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

tepeustu-encokbenokuyorum-1

tepeustu-encokbenokuyorum-2

tepeustu-encokbenokuyorum-3

tepeustu-encokbenokuyorum-4

tepeustu-encokbenokuyorum-5

tepeustu-encokbenokuyorum-6

tepeustu-encokbenokuyorum-7

tepeustu-encokbenokuyorum-8

tepeustu-encokbenokuyorum-9

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.