$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,61 / Satış: 6,64

Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak bunun bazı kişiler tarafından suistimal edilerek yanlış bilgilendirmeler yapıldığını açıkladı.

Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
  • 21.07.2016
  • 2.630 kez okundu

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, problem olmayan bölgelerde esnafın iş yerlerinde temizlik yapabilmeleri için gerekli izinleri aldıklarını belirtirken, bazı kişiler tarafından yanlış bilgi dağılımı söz konusu olduğunu söyledi.

Nusaybin’de kaçakçılar çarşısı olarak bilinen alışveriş merkezinin yasaklı olduğu halde bazı esnafların iş yerlerini açarak, kendilerini ve diğer esnafları tehlikeye attığını ifade etti.

Yasaklı bölgede iş yerlerini açan esnafların bu özel izni suistimal ettiklerini belirten Gani Bilge’nin sosyal medyada yaptığı açıklama şu şekilde : “Halkımızın ve esnafımızın bilgisine! Maalesef ilçemizdeki yasak resmi olarak kalkmamıştır. Tel örgülü barikatlı olan bölgelere halkımızın ve esnafımızın can ve mal güvenliği için önem arz etmektedir. Yasaklı ve operasyon bölgelerine vatandaşlarımızın merak saikiyle girmesi tehlike arz etmektedir. Bugün sayın valimizle yaptığım görüşmeye istinaden ilçedeki yasak üç,dört gün daha devam edeceğini, belirtmiştir. Yasağın kalkması akabinde halkımızın ve esnafımızın zarar ve ziyanların tazmini için komisyonlar rapor tutmadan, gelmeden iş yerlerine girmemeleri önem arz etmektedir. Şuan önceliğimiz çarşı merkezimizin elektrik ve alt yapı çalışmalarının bitirilmesidir. Bir an önce elektrik arızasının, giderilip, daha doğrusu yasak kalkmasının beklemeden, çalışmalara başlayıp çarşıya elektrik verilmesi yönünde yaptığımız görüşme talepler yetkili merciler tarafından olumlu karşılanmıştır. İlçemizde iş yerlerinin açan esnafların zarar ve ziyanı olmayan veya temizliklerini yapmaları ve halkımızın zaruri ihtiyaçlarının karşılanması için izin alınmıştır. Zarar ve ziyanları evi hasar gören vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın, zarar ve ziyanları karşılanması, mağdur olmaması için zarar tespit komisyonlarının, emniyet bünyesindeki olay inceleme raporunu beklemeleri onların lehine olacaktır. İlçedeki yasak kalkar kalkmaz, gerek valilik bünyesinde, gerek kaymakamlık bünyesinde ivedilikle zarar ve ziyan komisyonları kurulup, vatandaşlarımızın ve esnafımızın zarar ve ziyanların tazmini için başvuru ve talep dilekçe örnekleri dağıtılıp, verilecektir. Hiç kimse halkımızı ve esnafımızı yanlış bilgilendirme, yönlendirme hakkına sahip değildir. Gerçek şudur ki; vatandaşlarımız çok büyük bir mağduriyet ve zararla karşı karşıyadır. El birliğiyle, güç birliğiyle Allah’ın izniyle ilçemizi yeniden inşa ve imar edeceğiz. Halkımız ve esnafımız müsterih olsun. Tüm badirelerinize, sıkıntılarınıza, mağduriyetlerinize vakıfız yetkili mercilerle diyalog ve sıcak temas içindeyiz. Bu hususlarda halkımızın biraz daha hassasiyet gösterilmesi can ve mal kayıpların önüne geçecektir. Saygılarımla arz ederim.”

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Sukaka kacakciya dedi ki:

    Başkan olarak birazda Esnafın yaninda ol. Oyle internetten yazı paylasmakla olmuyor “Sayın Başkan”

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.