$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

GGC Abdulkadir Asman’ı ziyaret etti

GGC Abdulkadir Asman’ı ziyaret etti
  • 25.01.2013
  • 25 kez okundu

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti 54 yıllık meslek hayatı ve aynı zamanda da gazetemizin kurucusu olan Abdulkadir Asman’ı ziyaret etti.

(Bülent ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

Veysi İpek ve GGC yönetimi sağlık sorunları yaşayan gazetemizin kurucusu Abdulkadir Asman’ı evinde ziyaret etti. Vefa örneği gösteren yeni GGC yönetiminin ziyareti nedeniyle Asman duygulu anlar yaşadı.

GGC yönetimi olarak hem en eski üyelerinden hem de meslekteki ağabeyleri Asman’ı ziyaret ederek moral vermek istediklerini belirten İpek, İHA’da Asman’la birlikte 1996 yılında birlikte çalıştıklarını söyledi.
GGC yönetimi olarak bundan sonra her ay bir ildeki gazetecilerle biraraya gelerek meslek sorunlarını konuşmak istediklerini belirten İpek, ilk programı Mardin’de yaptıklarını bu vesileyle de Asman’ı ziyaret ettiklerini söyledi.

Nusaybin’de 54 yıldır basın alanında gazetecilik yapan İpekyolu Gazetesi imtiyaz sahibi Asman, ziyaretin kendisini duygulandırdığını söyledi.

Uzun yıllardır hem ulusal hem de yerel basında Nusaybin’in sesi olmaya çalıştıklarını ifade eden Asman; “Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti ilk kurulduğu yıllardan beri üyesiyim. Yeni seçilen yönetime başarılar diliyorum. Zaten birçok arkadaşla geçmiş yıllarda görev yapıyorduk. Bu nazik ziyaretleri beni çok duygulandırdı. Başta başkanımız Veysi İpek olmak üzere tüm yönetim ve Mardin basınındaki arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.