$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

HDP Nusaybin teşkilatı 1. Olağan Kongresi

HDP Nusaybin teşkilatı 1. Olağan Kongresi
  • 23.11.2014
  • 35 kez okundu

Kongreye HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Mardin DBP İl eş başkanı Ömer Öcalan, Batman eski belediye başkanı Nejdet Atalay, Mardin HDP İl eş başkanı Arif Turgay, HDP PM üyesi Yuhana Aktaş, Nusaybin Belediye eş başkanı Cengiz Kök ve belediye meclis üyeleri, Nusaybin Kesk bileşenleri, Nusaybin barış anneleri, MEYA-DER, TAY-DER, Nusaybin Kadın meclisi, Nusaybin kent meclisi ve yürütmesi, Nusaybin DBP eşbaşkanları ve yöneticileri, Nusaybin Kürdider yöneticileri, ve Nusaybin Sivil toplum örgütleri katıldı.

Mitanni Kültür Merkezi’nde yapılan kongre, divanın seçilmesinden sonra 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Mali ve İdari raporların okunmasından sonra Nusaybin’i anlatan sine vizyon gösterimi yapıldı.

DBP Mardin İl eş başkanı Ömer Öcalan’ın Şöyle konuştu : ” Türkiye devletin izlediğin politika bir yandan Kürt kardeşlerimiz derken diğer yandan da IŞİD de yardım ederek Kürt halkını katlediyor ve tarihe baktığımızda da Osmanlı imparatorluğu dönemin dede İktidara gelmeleri için kardeş kardeşi katlediyordu şimdi Türkiye de aynı politikayı izliyor değişen bir şey yok mesele iktidara ve yetkiye geldi mi Kürt halkını katlediyor. Ama herkes şunu iyi bilsin duysun ki Kürt halkı tarihi de izledikleri politikayı da iyi biliyor ve anlıyor onun için Kürt halkı birlik ve beraberliğini daha güçlendirip mücadelesini yükseltmelidir. Şimdiden seçilecek olan HDP eş başkan ve yöneticilerine başarılar diliyorum.”

Öcalan’ın konuşmasından sonra konuşan HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım : HDP’nin sadece Kürt partisi değil, bugüne kadar tanınmamış, kimlikleri kaybolmuş, birlikte yaşadığımız Asuri Ezidi ve tüm ezilen halkların partisi olduğunu söyledi.

HDP’nin Öcalan’ın projesi olduğunu ifade eden Yıldırım :  “HDP, insalık, kurtuluş, özgürlük projesidir. Halkların üzerinde baskı kuran, halkların üzerinde kan emici yönetimlerin alternatifidir. AKP’nin uygulamaları DAİŞ’in zihniyetinden farklı değildir. Siz DAİŞ’in eliyle Rojava’da Kürt halkına saldırıyorsunuz. Bu sahte politikadan insan utanıyor. Kirli yüzleri iki yüzlülükleri Kobane’de deşifre oldu. Barış ve Demokrasi projesini sonuna kadar savunacağız. Tarih omuzumuza çok ağır yük yüklemiştir. Birlikteliğimizi daha da güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra seçime geçildi. Seçime tek listeyle giren Sabiha Gündüz ve Ferhat Kut, 73 seçmenin tümünün oyunu alarak HDP Nusaybin Eş Başkanları seçildi.

HDP Nusaybin ilçe yönetimi şöyle:  Eş Başkan: Sabiha Gündüz ve Ferhat Kut,

Yönetim:Azize Atalay, Gülsüm Atuğ, Arife Acar, Mülkiye Ay, Eylem Dursun, Ömer Aktaş, Ahmet Demir, Mehmet Biçen, Mehmet Aksunger ve Ali Yıldırım seçildi.

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi)

hdnusaybin-1olagankognr-1

hdnusaybin-1olagankognr-2

hdnusaybin-1olagankognr-3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.