$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

‘Her Mahalleye Bir Taziye evi’ projesi

‘Her Mahalleye Bir Taziye evi’ projesi
  • 06.04.2015
  • 35 kez okundu

Nusaybin Belediyesi 2014–2019 Stratejik Plan ve Projeleri arasında bulunan ve ‘Her Mahalleye Bir Taziye evi’ projesi kapsamında yaptırılacak olan ikinci taziye evinin de temeli Abdulkadir Paşa Mahallesi Kartopu sokağın da atıldı. Mülkiyeti belediyeye ait 300 metrekare alan üzerine yapılacak olan taziye evinin temel atma töreninde Nusaybin Belediyesi Eş Başkanları Sara Kaya ile Cengiz Kok’un yanı sıra Belediye meclis üyeleri, Belediye birim müdürleri, DBP ve HDP eş başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

‘Her mahallemize ulaşacağız’

Temel atma töreninde konuşan Belediye Eş Başkanı Sara Kaya, 30 Mart yerel seçimlerinde her mahalleye vermiş oldukları sözleri yapacaklarını belirterek; “Bizler 30 Mart 2014’teki yerel seçimlerden önce projelerimiz vardı. Bu projelerden biri de ‘Her Mahalleye bir Taziyevi’ projesi idi. Şimdi bu taziye evlerinden ikincisinin de temelini Abdulkadir paşa Mahallesi’nde atıyoruz. En kısa zamanda diğer mahallelerimize de yapmak için çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

Temeli atılan Taziye evinin iki katlı, kadın-erkek oturma salonları, yemek salonu, ikramlar için mutfak bölümlerinden oluştuğu belirtilirken mahalleli de mahallelerinde yapımına başlanan Taziye evi için belediyeye teşekkürlerini sundular.
Öte yandan 300 metrekare alan üzerine yaptırılacak olan taziye evinin en kısa zamanda tamamlanmasının planlandığı ve diğer mahallelerde da yapımına başlanacağı bildirildi.

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi – Nusaybin.bel.tr)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.