$ DOLAR → Alış: 3,68 / Satış: 3,70
€ EURO → Alış: 3,92 / Satış: 3,94

Hozan Beşir Nusaybin’de konser verdi

Hozan Beşir Nusaybin’de konser verdi
  • 01.06.2013
  • 61 kez okundu

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen festivale Nusaybin Kaymakamı Murat Girgin, eşi Zeynep Girgin, Gençlik Spor Müdürü Serkan Tekin, Kadın ve Çocuk Merkezi sorumlusu Semira Altan ve yüzlerce Nusaybinli katıldı.

Festival, Nusaybin Kaymakamlığı ‘Sokaklardan Geleceğe’ çocuk eğitim merkezi öğrencilerinin Sodes Sorumlusu İdil Deniz İkis yönetiminde hazırlanan halk oyunları gösterisiyle başladı.

Halk oyunlarıyla başlayan festival, Nuri Erdolu’nun hazırladığı Gap Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi öğrencilerinin ‘sihirli eller’ adlı grubun sahne almasıyla devam etti. Küçük elleriyle büyük işler çıkaran dev çocuklar binlerce Nusaybinli’den büyük alkış aldı.

Festivalde ayrıca 19 Mayıs koşusunda dereceye giren öğrencilerde hediyelerini aldı.

Hozan Beşir sahne almadan önce, Proje yöneticisi ve festival koordinatörü Methiye Doğan, hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Kaymakam Murat Girgin’e, eşi Zeynep Girgin’e ve festival için gerekli finansal desteği sağlayan Fritolay’a teşekkür etti.

Ardından Methiye Doğan, Kaymakam Murat Girgin ve eşi Zeynep Girgin’e plaket takdim etti. Festivale katılan Nusaybinli vatandaşları selamlayan Girgin, “iki yıl önce gençlik merkezini hizmete açmıştık ve bugün görüyoruz ki emeklerimiz boşa gitmemiş. Gençlik bir ülkenin en büyük enerji kaynağıdır yarınların habercisi geleceğinin teminatıdır. Eğer gençlerimizi güzel bir şekilde eğitebilirsek onlara iyiyi, doğruyu, güzeli gösterip hayata daha iyi hazırlayabilirsek hepimizinde geleceği o ölçüde teminat altında olacak, bu güzel çalışmalarda emeği geçen bütün eğitici, öğretmen arkadaşlarımıza ve katılan bütün gençlerimize tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

VE HOZAN BEŞİR SAHNE ALDI!

Beklenen an geldi ve Hozan Beşir sahne aldı. Hozan Beşir’in sahne almasıyla birlikte Nusaybinli vatandaşlar Cumhuriyet Meydanını alkışlarla inletti.

Festivale katılan Nusaybinlileri selamlayan Hozan Beşir, Türkçe, Kürtçe şarkılar söyleyerek meydanda toplanan vatandaşlara unutulmayacak bir gece yaşattı.

Şarkı aralarında tebessüm ettirecek anılarını konser alanındaki katılımcılarla paylaşan Hozan Beşir, konser sonunda katılan vatandaşlara ve programı düzenleyen herkese teşekkür etti.

Konser sonrası Nusaybinliler Hozan Beşir’le hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

hozan-besir-nusaybin-konseri-galeri

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.