$ DOLAR → Alış: 3,51 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 3,94 / Satış: 3,95

Hüda Par ilçe başkanlığı açıldı

Hüda Par ilçe başkanlığı açıldı
  • 07.07.2013
  • 55 kez okundu

Gerçekleştirilen açılış törenine Hüda Par Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, Hüda Par Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, Nusaybin Hüda Par İlçe Başkanı Halil Talayhan, İlçe Başkan Yardımcısı Seyfettin Ağırman, Hüda Par yöneticileri ve yüzlerce vatandaş katıldı. Vatandaşlar ellerinde ki bayrakları sallayarak, attıkları sloganlarla yaklaşan yerel seçimler öncesi partilerini desteklediler.

Türkiye’de herkese eşit hizmet sunulmadığını dile getiren İlçe Başkan Yardımcısı Seyfettin Ağırman, mevcut partilerin görevini yerine getiremediğini söyledi. Ağırman, Hür Dava Partisi olarak tüm sorunları çözmeye talip olduklarını vurguladı ve halka bazı konularda söz verdiklerini açıkladı. Sözlerinin arasında yalan söylememek, ihanet etmemek ve yapamayacakları sözleri vermeme gibi kurallar vardı.

Seyfettin Ağırman’dan sonra açılış konuşmasını yapan Hüda Par Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, ilk olarak parti açılışına icabet eden herkese teşekkür etti. Nusaybin’de bulunuyor olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Yavuz açıklamasına şu sözlerle devam etti ; “90 yıl önce bir mücadele yaşandı bu toprakları işgal eden İngilizlere, Fransızlara, ehli küffar olarak tanımlamış olduğumuz emperyalist karşı bu toprağın insanı, Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkeziyle bir mücadele verdi. Evet Çanakkale’de şuanda koyun koyuna yatan insanlar Kürdistan’dan gelmişler, Arabistan’dan gelmişler, Nablus’tan gelmişler, Celile’den gelmişler, Hakkari’den gelmişler, Mardin’den gelmişler, Yozgat’tan, Çorum’dan gelmişler. Hep beraber bir mücadele verdiler ve düşman diye tanımlamış olduğumuz şer güçleri emperyalizmi bu memleketten kovdular. Doğrudur sonrasında bir araya geldiler ve dediler ki bir anayasa oluşturacağız, bu memleketin kurucu unsurları Türkler ve Kürtlerdir dediler bu da güzel, fakat ne olduysa ondan sonra oldu 1923 Lozan antlaşmasıyla işler bozulmaya başladı ne oldu? Evet yeni bir ulus devlet inşa etmek istediler. Özetle Müslüman Türklere dediler ki dininizi unutacaksınız, Müslüman Kürtlere ise şunu söylediler hem dininizi hem de dilinizi unutacaksınız. Yani Müslüman Türkler bir kere zulüm görürken Müslüman Kürtler iki kere zulüm gördü. 80 yıla aşkın bir süredir değerli kardeşlerim buna itiraz eden herkes şiddetli darbelere maruz kaldı. 60 yılında bir ihtilal gerçekleşti 70’te muhtıra yayınladılar. 80’da faşist bir cunta 12 Eylül’ü gerçekleştirdiler. Bunların sonunda elbette bir hak arama mücadelesi mutlaka gerçekleşecekti ve gerçekleşti. Yapılan bir yanlış vardı o yanlışta şudur bizim aramıza bu fitneyi, fesadı sokan Avrupayı kurtarıcı olarak görüyoruz, liberal kapitalist politikalar uyguladık, kurtarıcılarımızın Fransa’da, Londra’da, Brüksel’de olduğunu zannettik, Kemalizm’in Türkçesiyle, Kemalizm’in Kürtçesi aynı noktayı adres gösterdi.”

BİZ HÜR DAVA PARTİSİ OLARAK BUNU REDDEDİYORUZ!

“Kürdistan’ın ve bu memleketin kurtuluşu Londra’da, Brüksel’de, Paris’te değildir. Kürdistan’ın ve bu memleketin kurtuluşu özgürlüklerimiz, hukukumuz Diyarbakır’dadır, Hakkari’dedir, Nusaybin’dedir. Biz reddediyoruz! Liberal kapitalizm’i reddediyoruz! Bu memleketin başına 80 yıldan beridir çorap ören emperyalist tezgahların kapılarında boyun eğmeyi, onları çözüm merceği olarak görmeyi reddediyoruz! Bizler Hür Dava Partisi olarak referansını Aziz ve Muazzez dinimiz olan dini İslamı mubinden alıyoruz.” dedi.

Daha sonra parti açılışı için yetkililer kurdele kesti. Ardından parti binasında yöneticiler ve halk arasında kısa bir muhabbet oluştu.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

huda-par-nusaybin-acilis1 huda-par-nusaybin-acilis2 huda-par-nusaybin-acilis3

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.