$ DOLAR → Alış: 3,81 / Satış: 3,83
€ EURO → Alış: 4,07 / Satış: 4,08

İlçe teşkilatından “R4BIA” selamı

İlçe teşkilatından “R4BIA” selamı
 • 25.08.2013
 • 54 kez okundu

AK Parti ilçe binasında yapılan toplantı divan kurulunun seçilmesiyle başladı.

Seçimin ardından konuşma yapan Nusaybin AK Parti İlçe Başkanı Osman Doğru, Suriye ve Mısır’da yaşanan olaylar nedeniyle derin bir üzüntü içinde olduklarını belirtti.

Doğru konuşmasını şöyle sürdürdü ; “Mısır halkının hür iradesiyle demokratik olarak yapılan seçimlerde göreve gelen hükümet varken, Mısır ordusunun askeri darbeyle yönetime el koyması ve demokrasiyi sekteye uğratması, Mısır halkının Demokrasi ve özgürlük için yaptıkları haklı direnişi katliama ve binlerce silahsız sivilleri kadın, çocuk, yaşlı gözetmeksizin katleden Mısır ordusunu, cunta hükümetini ve ülkesini demir yumruklarla yöneten Esed yönetimini 2 yıldan beri Suriye’de süren iç savaşta tahmini olarak yüz bin insanını katleden, 1 milyon insanın iç savaş yüzünden yurtlarını terk etmek zorunda bırakan ve Şam’da kendi milletine karşı kimyasal silah kullanan ve 1 günde tahmini olarak 1300 insanını katleden Esed yönetimini şiddetle kınıyoruz. BM inceleme heyetiyle beraber şuanda 9 uzmanımız bu soruşturma komisyonunda yer almaktadır. Geçen hafta Pazar gününden itibaren Şam’da bu görevi yürütmektedirler. AB ve BM’nin Mısır ve Suriye’de daha aktif olması gerektiği konusunda mesajlar verilmiştir. Hükümetimiz gelişmeler karşısında her zaman olduğu gibi yine halkın, hakkın, demokrasi ve adaletin yanında yer almaktadır. AK Parti olarak 12 yıldır sadece ülkemizin insanını ilgilendiren değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve tüm dünyadaki bütün insanları ilgilendirecek şekilde güçlü bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz.”

12 yıl önceki Türkiye ile bugünün Türkiye’si karşılaştırıldığında büyük gelişmelerin sağlandığını söyleyen Doğru, “10 yıl sonra 2023 yılında çok daha farklı Türkiye’yi dünyada hak ettiği yerde ümit ediyoruz” dedi.

Doğru’unun ardından konuşma yapan AK Parti ilçe koordinatörü Hüsamettin Demir, Çoluk çocuk demeden katliam yapan Esad rejimini kınadığını söyledi. Yakın zamanda mahalli seçimlerin olduğunu dile getiren Demir vatandaşların bizzat evlerinde ziyaret edilmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Yatırımda en öncelikli iller arasında Mardin’in yer aldığını belirten Demir, 81 il içinde Mardin’in dördüncü sırada olduğunu ifade etti.

AK Parti hükümetinin Mardin’de yaptığı havalimanı binasının sadece 70 milyon Türk lirasını bulduğunu kaydeden Demir, Gençlik Spor Bakanlığının Mardin’e ayırdığı bütçenin 135 milyon Türk lirası olduğunu söyledi.

Toplantının ardından AK Parti ilçe teşkilatı Mısır’daki katliamı kınadıklarını ve orada ki insanların yalnız olmadıklarını belirtmek için topluca “R4BİA” selamı verdi.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

ak-parti-toplanti-sonrasi-r4bia-1

ak-parti-toplanti-sonrasi-r4bia-2

ak-parti-toplanti-sonrasi-r4bia-3

ak-parti-toplanti-sonrasi-r4bia-4

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. memoli_4700 diyor ki:

  slm verdiniz herşey haloldu tbr büyük başarı peki nusaybinde yaşıyan ve zülümden kaçan şüriye vatandaşlarına ne yaptınız

 2. memoli_4700 diyor ki:

  tecavüzcüler ön safada allah aşkına akparti kimler teslim edilmiş demeki arkamızı kolayalım

 3. memoli_4700 diyor ki:

  EY NUSAYBİN HALKI NE BUNLAR NEDE BDP LER SİZE BİŞEY YAPMAZLAR AL BİRİSİNİ VUR BİRİSİNE

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.