$ DOLAR → Alış: 3,52 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 3,94 / Satış: 3,95

İşte Kutlu Doğum haftasi etkinlikleri

İşte Kutlu Doğum haftasi etkinlikleri
  • 28.03.2013
  • 94 kez okundu

Kutlu Doğum haftası münasebetiyle okullara yönelik etkinlikler hazırladıklarını açıklayan Nusaybin Müftüsü İsmail Çiçek, katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.

İşte etkinlik takvimi ;

1. Kutlu doğum haftası etkinlikleri 14-20 Nisan tarihleri arasında icra edilecek, etkinlikler bu tarihler dışına taşırılmayacaktır.

2. İlçemizde Kutlu doğum konferansı 18 Nisan Perşembe günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek, yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri burada verilecektir.

3. İlçemiz okulları ve Kur’an Kurslarına yönelik etkinlikler içerisinde öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yer alan Seyfettin YAZICI’nın kaleme aldığı “Temel Dini Bilgiler” kitabı tercih edilmiştir.

4. Eser her okulumuza ve Kur’an kursumuza uygun görülen sayıda ilçemiz müftülüğünce temin edilecek, ilgili branş öğretmenlerimiz ve Kur’an Kursu hocalarımız tarafından değerlendirilecektir.

5. İlk, orta öğretim ve Kur’an kursları için aynı kitap dağıtılacak ancak yapılacak sınavda sorular öğrencilerin seviyelerine uygun olarak kendi öğretmenleri tarafından hazırlanacaktır.

6. Sınava hazırlık dersin öğretmenleri tarafından sağlanacak, verilecek ödül öğrencilerin “Temel Dini Bilgileri” kavramaları için teşvik edici olacaktır.

7. Sınava 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıflar ile Kur’an Kursu öğrencileri katılabileceklerdir.

8. Sınav iki aşamalı yapılacaktır. Sınavın birinci aşamasında, din kültürü öğretmenlerimiz ve Kur’an kursu hocalarımız tarafından okul ve kurslarında yapacakları yarışmalarla her sınıftan okul genelinde bir adet başarılı öğrenci seçilecektir. Bu isimler ilgili öğretmenlerimiz tarafında müftülüğümüze bildirilecektir. (Örnek 5. Sınıflardan bir öğrenci, 6. Sınıflardan bir öğrenci, 7. Sınıflardan bir öğrenci)

9. Sınavın ikinci aşaması 15 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’de “Molla Musa Camii Konferans Salonu”nda gerçekleştirilecektir.

10. Sınav soruları test şeklinde 50’şer adet sorudan oluşacak, öğrencilerin sevisine uygun olarak ayrı kitapçıklar şeklinde hazırlanacaktır.

11. Sınav soruları, müftülüğümüz gözetiminde seçici kurul olarak tercih edilen öğretmenlerimiz “Yakup ARAS Abdussamed DÜZGÜN, Ahmed CAN, Mehmet SULHAN, Hüseyin ONAL tarafından, kendilerine din kültürü hocalarımızca verilecek sorular arasından seçilecektir. Yine başarılı öğrencilerimiz bu seçici kurul tarafından belirlenecektir.

12. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıflar ile Kur’an kurslarında birinci olan öğrencilerin her birine birer adet Table PC bilgisayar verilecektir.

Dokuz adet Tablet bilgisayar 18 Nisan Perşembe saat 13.00’da Şehri-Med düğün salonunda yapılacak olan Kutlu Doğum Konferansında öğrencilerimize verilecektir.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. İNCİ ÇİÇEKÇİLİK NUSAYBİN 0542 269 7221 diyor ki:

    TÜM İSLAM ALEMİNİN KUTLU DOĞUM HAFTASINI CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUZ ve ETKİNLİĞE KATILACAK TÜM KARDEŞLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ ve BU ETKİNLİĞE ÖN AYAK OLAN SN MÜFTÜMÜZE ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ .

  2. nusaybınlı diyor ki:

    sonuçları nerede bulabilırız

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.