$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

Kadınların gözleri oyulmaz!

Kadınların gözleri oyulmaz!
  • 25.01.2013
  • 28 kez okundu

Paris’te öldürülen 3 kadından biri olan Fidan Doğan, memleketi Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine bağlı Barış beldesinde, cemevinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Cenazeye katılan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Fransa’da yaşanan olayla İmralı sürecinin baltalanmak istendiğini söyledi.

Adıyaman’dan yola çıkan Doğan’ın cenazesi, kadınların omzunda Nurhak ilçesinin Barış beldesinde bulunan cemevine sloganlar atılarak getirildi. Cenazeye, BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, BDP milletvekilleri İbrahim Binici, Ayla Akat, Hasip Kaplan, Nursel Aydoğan ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de katıldı.

Cenaze töreninde konuşan Eşbaşkan Kışanak, 3 ankara escortlar Paris’te öldürülmesi olayıyla İmralı’da başlatılan sürecin baltalanmak istendiğini belirtti. Kışanak,”Biz bu 3 yoldaşımızı aynı zamanda bu görüşmelerin bir barışa doğru yol alması için sembol olarak kabul ediyoruz. Onun için bugün cenazelerimizin başında bu kadar metanetli olabiliyoruz. Biz acımızı yüreğimize gömeceğiz, gözyaşlarımızı yüreğimize akıtacağız. Hep beraber bu başlatılan süreçte bir barış, bir çözüm çıkması için, halkımızın özgürlüğüne kavuşması için, acımızı yüreğimize gömerek mücadele edeceğiz.” dedi. Kışanak, Diyarbakır’daki törende de ‘Barışa hazırız’ dendiğini kaydetti.

BABA DOĞAN’DAN, ÖLDÜRÜLEN KADINLARIN GÖZLERİNİN OYULDUĞU İDDİASI

Törende konuşan baba Hasan Doğan da “Fidan Doğan’ı katledenler, kurşun sıkanlar, ey Fransa, sosyalistler diyorum. Demokrasi, insan hakları bu muydu? Paris’in göbeğinde 3 fidanın yüzünü parçalamak mıydı? Bir insan bir kurşunla ölür, 4 kurşunla ölmez. Kadınların gözleri oyulmaz.” ifadelerini kullandı.

Cenaze başında yapılan duanın ardından Doğan’ın cenazesi toprağa verildi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.