$ DOLAR → Alış: 3,51 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 3,94 / Satış: 3,95

Kamışlı’ya yardımlar sürüyor

Kamışlı’ya yardımlar sürüyor
  • 27.03.2013
  • 37 kez okundu

Nusaybin ve bölgenin birçok ilinden Rojava halkı ile dayanışma amacıyla başlatılan destek kampanyaları kapsamında toplanan malzemeler Kamışlı kentine ulaştırılmak üzere Nusaybin Hudut Sınır Kapısı´ndan gönderildi.

Nusaybin Belediyesi öncülüğünde Rojava halkı ile dayanışma amacıyla başlatılan destek kampanyası ilçede bulunan sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle devam ediyor.

Öte yandan kampanya kapsamında Hakkari, Cizre, Manisa, İstanbul´da toplanan malzemeler Nusaybin Mitanni Kültür Merkezi´nde toplanarak buradan Kamışlı kentine ulaştırılmak üzere Nusaybin Hudut Sınır Kapısı´ndan gönderildi. Un, pirinç, çocuk maması çocuk bezi ve şekerden oluşan 150 tonluk gıda malzemesi 9 kamyon 1 TIR ve bir kamyonete yüklenerek yola çıkarıldı. Araçların yola çıkarılması öncesinde açıklama yapan İHD Hakkari Şube yöneticisi Cemal Sezgin, özelde kadınlar olmak üzere Hakkarililerin Rojava halkıyla dayanışmak amacıyla seferber olduğunu belirterek, “Biz ağırlıklı olarak çocuk maması ve kadınların ihtiyaçlarına ağırlık verdik. Tüm Hakkari halkına ve kadınlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Ardından konuşan Cizre Belediye çalışanı Dijwar Direkçi ise, Cizre´de toplanan malzemelerin 5 kamyona yüklenerek Nusaybin´e ulaştırıldığını belirterek, Rojava halkı ile dayanışma içerisinde olmaya devam edeceklerini kaydetti. Ardından konuşan Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Dinç ise, Rojava halkı ile dayanışmak amacıyla gösterilen duyarlılığa teşekkür ederek, malzemelerin Çarşamba günü Nusaybin´de olacak şekilde gönderilmesini istedi.

Daha sonra gelen yardımlar konvoy halinde Nusaybin Hudut Sınır Kapısı´na getirildi. Gelen yardımlar Gümrük Muhafaza personelince yapılan arama ve işlemlerden sonra Nusaybin Belediye Başkan Vekili Abdullah Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Dinç ve Belediye Temizlik İşleri Müdürü Mahsun Elmas tarafından Kamışlı halkına teslim edildi.

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi – Nusaybin.bel.tr)

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.