$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,73 / Satış: 3,74

Kardeş belediyelerden spor açıklaması

Kardeş belediyelerden spor açıklaması
  • 17.03.2013
  • 32 kez okundu

Nusaybin Belediye binası önünde her iki klüp yöneticileri ve futbolcularının katılımıyla bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, Girmeli Belde Belediye Başkanı Ömer Altun ile klüp yöneticileri katıldı.
“Nusaybin ve Girmeli halkından özür diliyoruz”

Girmeli Belde Belediye Başkanı Ömer Altun, Girmeli Belediye spor olarak geçen hafta yaşanan olaylardan dolayı Nusaybin ve Girmeli halkından özür dilediklerini söyleyerek; “bu tür manzaraların bir daha yaşanmaması için hem yöneticiler ve oyuncular hem de halk olarak yüz elli yıllık toplumu birbirine düşürme geleneği değiştirmeyi şiar edindik. Dileğimiz bu tür olayların bir daha yaşanmaması ve yaşanmayacaktır. Bu topluma yakışmayan davranışlara hem sahalarda hem tribünlerde hem de sokaklarımızdan silmeyi umut ediyoruz. Her iki takıma bu haftaki maçlarında başarılar diliyorum” dedi.

Sadece Nusaybin`de değil Ortadoğu ve Türkiye`de futbolun artık bu kadar ahlaki ölçüyü aşmasını kabul etmeyeceklerini söyleyen Nusaybin Belediye Başkanı Gökkan, onlardan kaynaklı yaşananları hiç bir zaman kabul etmeyip müsamaha göstermeyeceklerini ve futbolun Latin Amerika`da toplumsal barışta oynadığı rolün çok önemli olduğun belirtti.
“Futbolcuların birbirine küfrettiğinde ilk anne, kız kardeş ve eşse bu lanetli bir şeydir” dedi.

BDP´li belediyeleri olarak kurdukları tüm spor kulüpleri uzun yıllardır bölgede yaşanan çatışmalı ortamda barış sürecinde büyük bir rol oynanacağı iddiasıyla yola çıktıklarını dile getiren Gökkan; “Futbol bu güne kadar saygısızlaştırılmış, terbiyesizleştirilmiş bir pozisyona getirilmiş. Çünkü iktidarlaştıran bir spor dalıdır. Biz bu kültürü değiştirmek için yola çıktık. Ancak Halepçe, Kamışlı, Roboski ve Nusaybin`deki katliamları kınadığımız bu günlerde futbolda 8 Mart`ta Bursa Spor`un kadınlara saldırısını kınadığımız bir haftada Nusaybin`de böyle bir olayın yaşanması bizim affedeceğimiz bir durum değildir. Belediyeler olarak ve bu işin sorumluları olarak eksiklik kimde olursa olsun kendimizde görerek çünkü biz ahlaki ve politik toplumunda yaşanan tüm sorunların düzeltmemişsek bunun sorumlusunun biz olduğunu düşünüyoruz. O nedenle de belki de futbol sahalarını bilmeyen, tanımayan, görmeyen kadınlara o sahalar içerisinde küfür etmeyi nefretle kınadığımız bir şeydir. İlk futbolcuların birbirine küfrettiği anne, kız kardeş ve eşse bu lanetli bir şeydir. O kadınlar o sahaları bilmiyor bile. Bugünden sonra o futbol sahalarında bu tür olayların olması halinde ilk bizi karşılarında göreceklerini söylüyoruz. Bir daha bu tür şeylerin bu düzeyde yaşanmayacağını bugünden söylüyoruz. Kim bu sorunu çıkarırsa çıkarsın biz dur diyeceğiz” dedi.

Nusaybinliyiz.com Haber Servisi – Nusaybin.bel.tr

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.