$ DOLAR → Alış: 3,52 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 4,00 / Satış: 4,01

Kaymakam Can esnafı ziyaret etti

Kaymakam Can esnafı ziyaret etti
  • 23.10.2013
  • 42 kez okundu

Nusaybin Kaymakamı Abdulhalim Can, ilçe Emniyet Müdürü Cem Koray Kılıçkaya, Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Mal Müdürü Mehmet Nurullah Ece, İlçe Tarım Müdürü Ramazan Doğan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet An ile Nusaybin esnafını ziyaret etti.

Esnafla muhabbet edip sıkıntılarını dinleyen Kaymakam Can, Suriye kapısının kapalı olmasının büyük sıkıntı yarattığının farkında olduğunu ancak kapının Türkiye’nin değil Suriye devletinin kapattığını dile getirdi.

ESNAF SERSERİLERDEN ŞİKAYETÇİ!

Bir çok esnaf iş durgunluğundan ziyade özellikle lise önlerinde toplanan serserilerden şikayetçi oldu. Çocuklarını korku içine okula yolladıklarını söyleyen esnaf bu güvensizliğe bir an önce el atılması gerektiği yönünde çağrılarda bulundu.

Kapalı alanda sigara yasağına da değinen Nusaybin Kaymakamı Abdulhalim Can, vatandaşa ceza kesmekten yana olmadıklarını belirtti.

Esnaf, sıkıntılarını tek tek dinleyen Kaymakam Can’a teşekkür etti.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

kaymakamcan-esnaf-ziyaret-1

kaymakamcan-esnaf-ziyaret-2

kaymakamcan-esnaf-ziyaret-3

kaymakamcan-esnaf-ziyaret-4

kaymakamcan-esnaf-ziyaret-5

kaymakamcan-esnaf-ziyaret-6

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.