$ DOLAR → Alış: 3,68 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 3,91 / Satış: 3,92

Kaymakam Girgin veda etti

Kaymakam Girgin veda etti
  • 29.07.2013
  • 85 kez okundu

Düzenlenen veda yemeğine Nusaybin Emniyet Müdürü Cem Koray Kılıçkaya, STK temsilcileri, iş adamları, muhtarlar, hükümet konağı personeli, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

İftarını Şehri Med düğün salonunda açan davetliler, yemekten sonra Gençlik Merkezi korosunun müziklerini dinledi.

Yazı İşleri Müdürü Siracettin Yenigün Kaymakam Girgin’e Nusaybin’e verdiği emeklerden dolayı teşekkür etti. Yenigün’ün konuşmasının ardından Kaymakam Girgin için hazırlanan slayt gösterisi sunuldu.

Veda konuşmasını gerçekleştiren Girgin, Şehri Med düğün salonundaki konukları selamladı. Girgin konuşmasına şöyle devam etti ; “İnsanlık medeniyet tarihinin ve Kuzey Mezopotamya’nın en eski merkezlerinden biri olan bu güzel kadim şehirde 3 yıldır siz Nusaybin halkına ve ülkemize hizmet etme gayesiyle geldim misafiriniz oldum. Sizlerde takdir edersiniz ki her misafirliğin bir sonu vardır ve güzel şehrinizdeki misafirliğim son buldu ve Ankara’da İçişleri Bakanlığındaki yeni görevime atanmam nedeniyle yarın Nusaybin Kaymakamlığı görevinden ayrılıyorum yazı işleri müdürümüzün ve Nusaybin halkının tayinimin çıkması sebebiyle hakkımdaki övgü dolu mesajları için çok teşekkür ediyorum. Ancak bizler Kaymakam olarak orkestra şefi gibiyiz o orkestra şefinin görevi koro içerisinde görev alan solistlerden, saz ustalarına kadar herkesin aynı ahenk içerisinde olmasını sağlamaktır. Bende bir orkestra şefi olarak bu güzel orkestrayı güzel bir şekilde yönetmeye çalıştım. Kamu kurum ve kuruluşlarının tam bir işbirliği ve koordinasyon ve uyum içinde halkımıza en iyi hizmeti sunması için gayret ettim. Bizler mesleğe başlarken ülkemizin her yerinde aynı şevk ve heyecanla görev yapma şuurunu benimseyerek yola çıkıyoruz. Atandığım bütün görevlerde olduğu gibi Nusaybin’de de devletimize ve milletimize hizmet etme hazzını ve sorumluğunu taşıyarak iyi niyetle, tarafsız, adil, dürüst ve verimli hizmet üretme gayreti içerisinde oldum. Nusaybin’de kaldığım süre içerisinde mesai arkadaşlarımla birlikte mesai kavramı gözetmeksizin çalışarak bir çok ilki gerçekleştirdik özellikle eğitim alanında arsa problemlerinin çözümünde derslik eksikliklerinin giderilmesinde ve okullarımızın eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesinde çok önemli bir mesafe katettiğimize inanıyorum. Burada eğitim yatırımlarıyla ilgili olarak arsaların tescil ve tahsis işlemleri sürecinde üstün gayretlerinden dolayı mal müdürümüz Nurullah beye, milli eğitim müdürümüz İzzettin beye, kadastro şefimiz Azad beye ve milli emlak memuru Bekir beye özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onların çalışmalarıyla eğitim kurumlarımız, eğitim yatırımlarımız, sanayicilerimiz ve yatırımcılarımız için çok önemli ölçüde yeni arsalar oluşturuldu yeni hazine arazilerimiz tescil edildi ve şuanda tahsis işleri yapılmakta, o yüzden onlara özellikle teşekkür ediyor ve hizmetlerinin asla unutulmayacağını belirtmek istiyorum. İnşaatları devam etmekte olan yeni halk eğitim merkezi binamız ve yeni spor salonumuzda önümüzdeki yıl hizmete açılacaktır.”

NUSAYBİN MESLEK YÜKSEKOKULUNUN YÖKTEN ONAYI ÇIKTI!

Ayrıca Girgin, Sivil toplum kuruluşlarının, oda başkanlarının ve kamu kurumlarının katkılarıyla Nusaybin meslek yüksekokulunun yök’ten onayının çıktığını ve öğrenci alım aşamasına gelindiğini kaydetti.

Tüm bu çalışmalarda en büyük güven desteğini eşinden aldığını belirten Girgin “Devletimizin bana vermiş olduğu bu yüce görevimde bugüne kadar sizlerin misafiri oldum misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum. Eğer ki bir hattam olduysa kusurlarımın affını talep ediyorum, şahsım olarak sizlere vermiş olduğum hizmet nedeniyle hakkımı helal ediyorum, sizde bana olan haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum. Bu duygularla tüm Nusaybinli hemşehrilerime veda ediyor. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Konuşmasının ardından STK temsilcileri, milli eğitim müdürü, ilçe müftüsü, bazı okul müdürleri ve davetliler Murat Girgin’e Nusaybin’e katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Daha sonra Girgin Şehri Med düğün salonunda veda gecesine katılan tüm davetlilerle tek tek vedalaştı.

Kaymakam Girgin sabah hükümet konağında ki personelle vedalaştıktan sonra Nusaybin’den ayrılacak.

(Ufuk ASMAN – Bülent ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

kaymakam-girgin-veda-galeri

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. medine samuk diyor ki:

    Sayın ilçe kaymakamımız Murat Girgin ve Eşlerine ömür boyu mutluluklar dilerim. Emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.