$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

Kentte yola girmiş yapılar yıkılıyor

Kentte yola girmiş yapılar yıkılıyor
  • 07.11.2014
  • 48 kez okundu

8 Mart Mahallesi İris Sokak ile Yenituran Mahallesi Mithat Paşa Sokak’ta imar planına uygun şekilde çıkmaz sokaklarda yol açma çalışması yapıldı. İris Sokak’ta avlu duvarı ile Mithat Paşa Sokak’ta diğer cadde ile kesişimi engelleyen evlerin duvarları yurttaşlarla yapılan görüşmeler sonucunda koordineli bir şekilde belediye iş makineleriyle yıkıldı. Duvarların yıkımı sırasında Belediye İmar Komisyonu Üyeleri hazır bulundu.

‘Yola girmiş tüm yapıları yıkacağız’

Nusaybin Belediyesi Başkanlığı ile Belediye Meclisi İmar Komisyonu´nun yaptığı açıklamaya göre; belediye meclisi olarak aldıkları karar gereği cadde ve sokaklara girmiş tüm yapıları yıkacaklarını söyledi. Nusaybin Belediyesi Başkanlığı ve Belediye Meclisi İmar Komisyonu, Nusaybin`de kaçak yapılar başta olmak üzere ilçenin yapısını bozan tüm inşaatlar için yıkım kararı aldıklarını ifade ederek halkın elindeki tapulara veya Belediye İmar İşleri Müdürlüğü’nün verdiği ölçülere riayet etmeleri gerektiğini bildirdiler.

‘Halktan destek istiyoruz’

Belediye Meclisi İmar Komisyonu olarak, kenttin imar yapısına çok önem verdiklerini ifade edilerek kaçak kat ve kaçak yapılaşmanın önüne geçeceklerini, yaşanılır bir Nusaybin için herkesin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirttiler.

Belediye Meclisi İmar Komisyonu; “Bizler yaşadığımız yerin kıymetini bilmemiz gerekir. Politikalarımız arasında yer alan Ekoloji ve İmar kurallarını uyguluyoruz. Şehrimizin düzeni için yaptığımız çalışmada halkımızın da desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Halkın imar düzeni konusunda eksik gördükleri yerlerde bize katkı yapabildikleri gibi yapacağımız çalışmada da bize destek olmalarını bekliyoruz. Bu kent hepimizin. Geleceğimizi hep birlikte şekillendirmeliyiz” şeklinde açıklama yaptılar.

Belediye Meclisi İmar Komisyonu, yıkımların önümüzdeki süreçte de devam edeceğinin vurgusunda bulundu.

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi – Nusaybin.bel.tr)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.