$ DOLAR → Alış: 3,51 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 3,68 / Satış: 3,70

Kok’ten kamuoyuna çağrı

Kok’ten kamuoyuna çağrı
  • 05.10.2015
  • 40 kez okundu

Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Kok’ten kamuoyuna çağrı : “AKP’nin 7 Haziran’dan sonra yarattığı kaos ve korku imparatorluğu artık farklı boyutlara ulaşmış durumda. Cizre, Bismil, Varto, Silvan ve şu anda da Nusaybin. Önce seçilmişlerine tutuklama sonra da halkına sıkıyönetim ötesi uygulama. Bu yapılanlarla nereye varılmak isteniyor. Nusaybin’de beş gündür boğulmaya  çalışılıyor. Vali açıklamasında ‘halkın huzur ve güvenliği’ diyor. Beş gündür bu kentte huzur ve güvenlik adına hiç bir şey kalmış durumda değildir. Sokağa Çıkma Yasağı’nın İhlalinin cezası 100 tl iken, Nusaybin’de bunun cezası  insan canı!

Yüzde 92 halkın tercihiyle seçilmiş belediye eşbaşkanı tutuklanıyor. Buda yetmiyormuş gibi 1000 km uzaklıkta başka bir cezaevine sürgün ediliyor. Buda yetmedi şimdide seçilmişe yapılan bu hukuksuzluğu protesto için belediye binasına asılan Eşbaşkan Sara Kaya’nın posteri, özel harekat polisleri tarafından söküldü.

Hiç bir demokratik devlet, halkına bunu yapmaz, bu uygulamayı reva görmez. Devlet, halkına düşmanlık, hasımlık, kin yürütmez. Ancak Akp Hükümeti, Nusaybin halkına 5 gündür 1980 ve 1990’larda dahi yapılmamış bir uygulama içerisinde. Hukuk Devletleri’nde, birey suçlu olabilir, kanunlar çerçevesinde ceza uygulanabilir; ama hiçbir hukuk devletinde bir kentte yaşayan halkın tamamına ceza verilmez. Halka suçlu muamelesi gösterilmez.  İntikam alınmaz.

Tekrar buradan çağrımız;

Ulusal ve uluslararası kamuoyuna, Nusaybin halkına yapılanı bir an önce görün. Bu kentte daha büyük katliamlar yaşanmadan tepkinizi ortaya koyun.  Ve bir an önce bu insanlık suçuna karşı Nusaybin’deki çığlığa ses verin. Unutmayın ki haksızlığa sessiz kalmak, haksızlığa ortak olmaktır. Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Cengiz KOK”

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi – Nusaybin.bel.tr)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.