$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

Kuran kursu bilgi yarışması düzenleniyor

Kuran kursu bilgi yarışması düzenleniyor
  • 17.07.2013
  • 32 kez okundu

İşte yaz Kur’an kursu bilgi yarışması hakkında Nusaybin Müftlüğünün açıklaması ;

Yaz Kur’an Kursu münasebetiyle ilçemizde cami ve kur’an kurslarımızda okuyan öğrencilerimize yönelik etkinlikler arasında bilgi yarışması düşünülmüştür. Yarışma şartları ekte sunulmuştur.

1.Yaz Kur’an Kursları 24 Haziran tarihinde başlamış 23 Ağustos tarihinde sona erecektir. Yarışma yazılı sınavı 19 Ağustos Pazartesi günü sözlü sınavı ise 22 Ağustos Perşembe günü saat 10.00’da Molla Musa camiinde yapılacaktır.

2.İlçemiz Yaz Kur’an Kurslarına yönelik yapılacak yazılı sınavda sorular her öğrenciye ulaştırılmış bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yer alan “Dinimizi Öğreniyoruz 1,2,ve 3” kitaplarından sorulacaktır.

3.Sınava hazırlık hocalarımız tarafından sağlanacak, verilecek ödül öğrencilerin “Yaz Kur’an Kursları Öğrenci Kitaplarını ” okumaları için teşvik edici olacaktır.

4.Sınav üç aşamalı yapılacaktır. Sınavın birinci aşamasında, Cami ve Kur’an kursu hocalarımız kurs birincilerini kendi yapacakları sınavla belirleyecek birinci olan öğrencilerinin isimlerini en geç 16 Ağustos Cuma günü saat 13.00’a kadar müftülüğümüze bildireceklerdir.

5.Sınavın ikinci aşaması 19 Ağustos Pazartesi günü saat 10.00’de “Molla Musa Camii Konferans Salonu”nda gerçekleştirilecektir. Müftülüğümüz gözetiminde hazırlanmış 100 soru bulunacak test sınavı sonunda en yüksek puan almış 15 öğrenci belirlenecektir.

6.Sınavın son aşamasında en yüksek puan almış olan 15 öğrenci yüzüne ve ezber sınavına alınacaktır. Fil sûresi ile Nâs sûresi arası tecvitli olarak ezbere dinlenecek; Diyanet Elif Ba’sında yer alan dualar ezbere dinlenecek ve yüzüne okutulacaktır.

7.Komisyon jürisi beş kişiden oluşacak en yüksek puan veren ile en düşük puan veren hocanın puanları değerlendirilmeyecektir.

8. Yarışma sonunda öğrencilerin yazılı ve sözlü puanları toplanarak ortalamaları alınmak suretiyle başarılı öğrenciler belirlenecektir.

Tüm öğrencilerimize başarılar diler, bu yarışmanın güzel dinimizi tanımaya ve anlamaya vesile olmasını niyaz ederim.

İlk beş öğrenciye ödül verilecektir.
Birinci: Tablet Bilgisayar
İkinci: Tablet Bilgisayar
Üçüncü: Bisiklet
Dördüncü: Bisiklet
Beşinci : Çeyrek altın

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.