$ DOLAR → Alış: 3,61 / Satış: 3,62
€ EURO → Alış: 4,02 / Satış: 4,03

Kurşunlar sevgiyi öldüremez!

Kurşunlar sevgiyi öldüremez!
 • 23.03.2013
 • 45 kez okundu

Suriye’de yaşanan savaş ve şiddetten dolayı ülkelerinden kaçıp Nusaybin’e sığınan Suriyeli vatandaşlar, yakınlarıyla teller ardında görüşüyor.

Görüntülerde de gözüktüğü gibi, tel örgüler ardından hasret gidermeye çalışan vatandaşlar, bir birlerinin sağlık durumunu ve ülkelerinde olup bitenler hakkında bilgi alışverişi yaptı.

Suriyeli yakınlar aralarında bulunan 15 metre mesafeden dolayı, bir birlerine seslerini duyurmak için yüksek sesle konuştular.

KURŞUNLAR ARAMIZDAKİ BAĞI KOPARAMAZ!

Suriye sınır bölgesinden, Nusaybin sınır bölgesinde ki yakınlarına seslenen Suriyeli vatandaş ; “Bu savaş sonsuza dek sürecek değil elbet, her şey eskisi gibi belki de daha da güzel olacak, size sarılmayı çok özledim. İnanıyorum ki şimdi bu imkansızlıktan dolayı görüştüğümüz tel örgüleri bir gün ellerimizle yıkıp, böyle bağırarak değil de kol kola yürüyüp özlemimizi gidereceğiz. Kurşunlar aramızdaki bağı koparamayacak.” dedi.

Mitanni Kültür Merkezi ardında bulunan açık alanda piknik yapmaya gelen Nusaybinliler, sınır bölgesinde görüşen Suriyeli vatandaşların diyaloguna şahit oldu.

Tel örgüler ardında özlem gidermeye çalışan akrabaların muhabbeti, görev bölgesine gelen Asker’in uyarısıyla son buldu.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. YESRİB diyor ki:

  ”Şüphesiz ki Allah, Sabredenlerle Beraberdir” (Bakara,153)
  Ümidiniz Allah(c.c.)
  Umudunuz Cennettir…
  Hamd Olsun…
  mevlam yar yardımcınız olsun bu da geçer elbet

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.