$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 3,97 / Satış: 3,99

Mahmut Ali yardımlarınızı bekliyor

Mahmut Ali yardımlarınızı bekliyor
  • 28.03.2013
  • 83 kez okundu

Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı, Nusaybin’e kaçan ailenin durumu içler acısı, Nusaybin’de ki akrabalarına sığınan ailenin çocuğu olan Mahmut Ali ise diyaliz hastası, ciğerinde perde var ve dalağı yok!

17 yaşında olan Mahmut Ali 7 yaşında gösteriyor, kendi ihtiyaçlarını gideremiyor.

İki haftadır burada olduklarını belirten Mahmut’un annesi Mune, Suriye’de ki savaş ve imkansızlıklardan dolayı son çare olarak Nusaybin’de ki akrabalarının evine sığındıklarını söyledi. Ayrıca anne Mune fil hastalığına yakalandığını belirtti. Babası Fatih Ali, işsiz ve maddi durumlarının kötü olmasından ötürü çocukları için hiç bir şey yapamadıklarını ifade etti.

4. sınıfta okulu hastalığından dolayı bırakmak zorunda kalan Mahmut, 3 yıldır hastalıklarla savaşıyor. Evini Suriyeli akrabalarına açan Birgül Elalmaz kendi imkanlarıyla iki defa Mahmut Ali’yi diyaliz makinesi bağlamaları için Nusaybin Devlet Hastanesine götürdüklerini dile getirdi.

Suriyeli aile için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Yeşilkent Mahalle Muhtar Yardımcısı Selman Veren duyarlı vatandaşlardan yardım bekliyoruz dedi.

ŞİMDİ YARDIM ZAMANI!

Çocuğunu imkansızlıklardan dolayı tedavi ettiremeyen Suriyeli aile, yetkili ve yardımsever vatandaşlardan Mahmut Ali’nin tedavisi için yardım bekliyor.

Yardım ve bilgi edinmek isteyen vatandaşlar Yeşilkent Mahalle Muhtarlığına başvurabilirler.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

baba-cocuk-anne

muhtar-cocuk

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. HALİT ÇİÇEK diyor ki:

    ÖNCELİKLE KENDİSİNE ALLAHTAN ŞİFALAR DİLİYORUM MUHTAR SELMANIDA TEBRİK EDERİM BÖYLE BİR YARDIM TERCUME YAPMASI İÇİN HERKESİN BÖYLE MAHALLESİNDE YARDIM YAPMASI FAKİRLERİ UNUTMAMASI DİLEĞİYLE………….

  2. Mehmet Beşir AKTOLON diyor ki:

    Gerçekten güzel bir hizmette bulunmaktasınız allah yardmınızı kabul etsin bütün muhtarlardan yardıma ihtiyacı olan her insana yardımcı ı olmalarını diliyoruz ve yetkililerdende bu duyarllılığa karşı olmalarını rica ediyoruz….

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.