$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,13 / Satış: 4,15

Nusaybin Belediyesi, stratejik plan için muhtarla toplantı aldı

Nusaybin Belediyesi, stratejik plan için muhtarla toplantı aldı
  • 14.08.2014
  • 42 kez okundu

Nusaybin Belediyesi Eş Başkanları Sara Kaya ve Cengiz Kök, Stratejik Plan Çalışma Ekibi ( belediye birim müdürleri ), Stratejik Plan Hazırlama Koordinatörleri ile Stratejik Plan Üst Kurulu ilk olarak büyük şehir yasası ile ilçeye bağlanıp mahalle konumuna gelen 66 köy ve mezranın muhtarları ile Mitanni Kültür Merkezi’nde, kent merkezinde bulunan 15 mahallenin muhtarlarıyla ise belediye binasında toplantı aldı. Nusaybin Belediyesi heyeti, kente yapacakları plan ve projeler ile 5 yıllık stratejik plan hazırlığı için yapılan toplantıda konuşan Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Sara Kaya; Nusaybin’deki muhtarlarla yaptıkları toplantının amacının hazırlayacakları 5 yıllık stratejik plana dahil etmek istediklerini söyledi. Kaya, “halkımızı da çalışmalarımızın içine katmak istiyoruz. Daha önce de köy komisyonumuz köyleri dolaşıp köylerimizin sorunlarını tespit etmek için çalışma yürüttüler. Şimdi de muhtarlarımızın hazırlayacağımız ve 5 yıl içerisinde yapacağımız çalışmalar hakkında düşünce ve önerilerini almak için toplandık” dedi. Eş Başkan Kaya, yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde de köylerin büyük oranda katılımından ve başarısından dolayı tebriklerini sundu.

Eş Başkan Cengiz Kök ise, büyük şehir yasa tasarısı ile köylerin ilçelerin mahalleleri konumuna gelmesiyle birlikte köylerdeki genel sorunları bildiklerini belirterek, halkla birlikte köy ve mahalleleri güzelleştirmek adına çalışmalarını yürüteceklerini ifade etti. Kök, kent temsilcilerimizin dile getirdiği bütün plan ve projelere katılıyoruz. Birlikte hazırlayacağımız stratejik planda, kentin bütün dinamiklerini içine katarak, çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

Yapılan toplantılar da , yol, su, kaldırım işgali, ulaşım, trafik, toplu taşıma, imar, alt ve üst yapı, temizlik vb konular dile getirildi.

2015-2019 yılları arasında Nusaybin ilçe merkezi ve büyük şehir yasası ile birlikte kent merkezine bağlanan köyler dahil olmak üzere yapılmasını istedikleri amaç, faaliyet, görüş, talep ve önerilerini nusaybinprojeofisi@gmail.com adresine iletebilirler.

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi – Nusaybin.bel.tr)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.