$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

Nusaybin’de İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

Nusaybin’de İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
  • 12.03.2013
  • 43 kez okundu

Hükümet Konağı toplantı salonunda düzenlenen anma gününe Nusaybin Kaymakamı Murat Girgin, Emniyet Müdürü Cem Koray Kılıçkaya, İlçe Müftüsü İsmail Çiçek, Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Anma töreni 1 dakikalık saygı duruşunun ardından, okunan İstiklal Marşıyla başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Nusaybin Gazi Anadolu Lisesi  Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Fatma Aslan yaptı.Günün Anlam ve önem konuşmasından sonra, Nusaybin Gazi Anadolu Lisesi  Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ramazan KIZMAZ Mehmet Akif Ersoy’un hayatını özetledi.

Programda Mehmet Akif Ersoy’un edebi kişiliği anlatıldı ve eserleri slayt şeklinde yayınlandı. Öğrenciler program için hazırladıkları şiirleri okudu ve tarihi anlatan önemli bir gösteriyi sergiledi.

Nusaybin’de düzenlenen İstiklal Marşı’nın güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler tarafından İstiklal Marşı’nı okudu.

Şiir ve gösterilerin ardından kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Murat Girgin ; “İstiklal Marşımız gerçekten doğulusuyla, batılısıyla, türküyle, kürdüyle bütün dünyaya meydan okuduğumuz, yanyana karşı çıktığımız çok önemli bir mücadelenin anıt haline getirilmiş bir şiiri, son yıllarda bu güzel, anlamlı mücadeleyi bu dönemi hiç unutmamak ve onu yeni nesillerimize de aktarmak anlamında çok güzel bir kutlama yapıldı.” dedi.

Girgin dereceye girip, başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

fotogaleriistiklal

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. yesrib diyor ki:

    aslan parcaları harikasınız.ömrünüz boyunca başarılarınızın devamını diliyorum rabimden.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.