$ DOLAR → Alış: 3,51 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 4,01 / Satış: 4,03

Ödüllü ‘Cumhuriyet Okuyor’ yarışması başladı

Ödüllü ‘Cumhuriyet Okuyor’ yarışması başladı
  • 15.03.2013
  • 128 kez okundu

Nusaybin Cumhuriyet ilköğretim okulunun düzenlediği ‘Cumhuriyet Okuyor’ adlı ödüllü kitap okuma projesinin startı verildi.

Projenin ilk gününde, Nusaybin Kaymakamı Murat Girgin, İlçe Emniyet Müdürü Cem Koray Kılıçkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve İlçe Tarım Müdürü Ramazan Doğan’la Cumhuriyet İlköğretim Okulunda  öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulunda bir araya gelen Kaymakam Girgin ve beraberinde ki yetkililer ayrı sınıflarda öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte yarım saat boyunca kitap okudu.

Bütün hayatın öğrenme süreciyle geçtiğini kaydeden Kaymakam Murat Girgin, öğrenme sürecinde en etkili, en faydalı metodun okumanın olduğunu söyledi.

Girgin sözlerine şöyle devam etti ; “Zaten kitap okuma büyüyünce, sonradan öğrenilebilecek bir şey değildir.  Küçük yaşlarda, ilkokul çağında biz bu alışkanlığı sizlere kazandıramazsak daha sonra da üniversite okuyup doktor, mühendis, öğretmen olabilirsiniz ama okuma alışkanlığınızı kazanamamış olursunuz.  Tabi durmadan kitap okuyacak değiliz, hayatta her şey lazım gezmek,dolaşmak, müzik dinlemek, spor yapmak bunların hepsi gerekli yalnız vaktimizin tamamını bunlara ayırmamak lazım, kitap okumaya da çok önemli zaman ayırmak lazım, çünkü insan kelimelerle düşünür. Kelime hazinemiz ne kadar gelişmişse, ne kadar çok kompleks cümleler kurabiliyorsak bunlar kitap okumaya bağlı, kitap okumazsak böyle bilgisayarda chat yaparken ya da sosyal medyada kullandıkları gibi anlamsız, kısa kısa, zayıf bir kitap gücümüz olur.” dedi.

Ardından Kaymakam Murat Girgin, okul bahçesinde ki kokteyle katıldı. Kokteyl sırasında öğrencilerle sohbet eden Girgin, öğrencilerin gelecekteki hedefleri hakkında yorumlarda bulundu.

Kaymakam Girgin’den Projeye Bin adet kitap hibe edildi
Cumhuriyet ilköğretim okulu’nun başlattığı “Cumhuriyet okuyor” yarışmasına ilçe kaymakamı Murat Girgin tarafından bin adet kitap hibe edildi.
Okul yöneticileri ve öğretmenleri desteklerinden dolayı kaymakam Girgin’e teşekkür etti.

14 Mart’ta başlayan projenin bitiş tarihi 5 Mayıs Cuma günü.

Proje de başarılı olacak öğrencilerin ödülleri ise şöyle ;
1- Tablet PC
2- Bisiklet
3- Çeyrek Altın

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

cumhuriyetmanset

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. baran diyor ki:

    7.A SINIFI ÖĞRENCİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM

  2. ZEYNEP diyor ki:

    7.A SINIFIMI ÇOK SEVİYORUM

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.