$ DOLAR → Alış: 3,58 / Satış: 3,60
€ EURO → Alış: 3,89 / Satış: 3,91

Öğrenciler Seyfettin öğretmenlerini geri istiyor

Öğrenciler Seyfettin öğretmenlerini geri istiyor
  • 05.10.2013
  • 63 kez okundu

Barış Parkında bir araya gelen Nusaybin Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri, cezaevinde tutuklu bulunan müdür yardımcısı Seyfettin Yavuz için sloganlar attı.

Ellerinde Seyfettin öğretmenleri için yazılı pankartlar bulunan öğrenciler, öğretmenlerinin derhal serbest bırakılıp tekrardan okula dönmesi için açıklama yaptılar.

Öğrenciler adına açıklama yapan 12. sınıf öğrencisi Mehmet Çiçek, müdür yardımcılığı ve aynı zamanda kendilerine her zaman rehberlik eden Seyfettin Yavuz’un tutukluluk halini protesto etmek için burada bulunduklarını söyledi.

Mehmet Çiçek açıklamasına şöyle devam etti : “Burada olmamasına rağmen onun şahsında tüm öğretmenlerimizin 5 Ekim dünya öğretmenler gününü kutlarız. Biz öğrencileri olarak öğretmenimizi dört duvar arasında değil okulda yanımızda istiyoruz. Seyfettin Hocamız sırf düşüncelerinden ve sendikadaki çalışmalarından dolayı gözaltına alınmış ve iki senedir biz onu göremiyoruz. Her zaman bize destek olan öğretmenimizin serbest bırakılmasını istiyoruz. Çünkü bu değerli hocamızın tutuklu olması bizi gerçekten çok etkiliyor ve üzüyor.

Her zaman bizden güler yüzünü esirgemeyen hocamız iki senedir tutuklu. Böyle eğitimcilerin zor yetiştiği bir dönemde öğretmenimizin tutuklu olmasını anlayamıyoruz. İnsanlar düşüncelerinden ve sendikal çalışmalarından dolayı tutuklanmamalıdır. Özgürlükleri ellerinden alınmamalıdır. Bu yanlışlığın derhal düzeltilmesini istiyoruz.

Çünkü Seyfettin hocamız iki senedir ailesinin yanında değil.Bu kabul edebileceğimiz bir durum değildir.

Bir kez daha tekrarlıyoruz biz Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri olarak Seyfettin Yavuz Hocamızı yanımızda istiyoruz , derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Basın açıklamasında bize destek veren Eğitim Sen’li Öğretmenlerimize ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Açıklamanın ardından öğrenciler sessiz bir şekilde dağıldı.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

gazi-anadolu-seyfettin-hoca-icin-basin-1

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.