$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,56
€ EURO → Alış: 3,87 / Satış: 3,89

Projeyi hayata geçiren sadece Nusaybin

Projeyi hayata geçiren sadece Nusaybin
  • 30.01.2013
  • 38 kez okundu

Mitanni Kültür Merkezi, Konsey salonunda gerçekleştirilen toplantıda Nusaybin Belediye Başkanı ve aynı zamanda da Kent Konseyi başkanı olan Ayşe GÖKKAN, mahalle muhtarları ve konsey üyeleri yer aldı.

Toplantıda ilk olarak Kent Konseyi başkanı Ayşe GÖKKAN gruplarının faaliyetleri ve etkinlikleri hakkında üyelere bilgilendirmelerde bulunuldu.

Kentin beş genel sorununu ele aldıklarının altını çizen GÖKKAN : “Tabi ki yer altı, yer üstü kat çalışmalara aralıksız devam edecek. Önceki Belediye başkanımız hizmet binası, kültür merkezi sorununu çözmüştü, yani kentin alt ve üst sorunları çözülmüştü. Mezbahane, halk pazarı, oto gar, derenin temizlenmesi, kadın danışma merkezi, eğitim destek evi yani temel 6 projemiz kalmıştı. Hatırlıyorsanız 1999-2004’e kadar politik sorunlardan dolayı belediye şantiye bile açamıyordu çok sıkıntılı zamanlar yaşadık.” dedi.

PROJE TÜRKİYE’DE 1 NUMARA!

Temizlenen dere için tam 20 dönüm arazi açıldığını vurgulayan GÖKKAN Kent merkezinin klimasını oluşturduklarını belirtti. “Şuanda bilimsel olarak yapılan ölçülere göre dere kenarında ki sıcaklıkla kent merkezi arasında 8 derece sıcaklık farklı var. Düşünün ki eğer Nusaybin’de sıcaklık 40 dereceyse dere kenarında 32 derecedir. Böyle önemli ve büyük bir projede eminim ki herkesin katkısı oldu. Ve bu proje Türkiye’de birinci oldu! Böyle 9 proje var ama bunun altından kalkan sadece Nusaybin, çünkü diğerleri beton duvarlar ördüler, evleri kaldırmadılar.” dedi.

Faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendiren başkan GÖKKAN daha sonra muhtar ve üyelerin sorularını yanıtladı.

Gelen “Kaçak evler yapılıyor, neden yıkılmıyor?” sorusuna GÖKKAN : “Kaçak inşaatı engelleme belediyenin sorumluluğunda bir şey ancak yıkmak mahkeme ile mahkemenin vereceği kararla ilgili bir şey yapım aşamasında müdahale ederek durdurmak belediye sorumluluğunda, şimdi teknoloji çok gelişti eskiden bir kat evin malzemelerini sırtında taşıyarak, el arabalarıyla beton dökerek yaparlardı. Şimdi gece yarısı betonu döküyorlar komple katı bitiriyorlar. Bir de en üst katları belediyenin araçları teknik olarak yıkma şansı yok, mahkeme karar verecek ev yıkılacak. Eskiden kaçak inşaatla mücadele çok daha güçlüydü.” diye yanıt verdi.

NÖBET TUTACAĞIM!

Başkan GÖKKAN kaçak inşaat ile ilgili bizzat, kendi görüşünü de açıkladı : “Ben kesin karar aldım, daha tahtaları çakılırken kendim gidip orada nöbet tutacağım, o kadar kararlıyım. O yüzden kaçak yapılarla ilgili sivil toplum örgütlerinden destek bekliyoruz.” dedi.

Muhtar ve üyeler Nusaybin’in gelişimi için başkan GÖKKAN’a öneriler ve projelerini sundu.

Gelen öneri ve projeler hakkında ki görüşlerini belirttikten sonra Ayşe GÖKKAN toplantıyı bitirdi.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

 

2

3

4

5

6

7

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.