$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,68
€ EURO → Alış: 3,90 / Satış: 3,92

Saldırıda yanan çocuk Nusaybin’e getirildi

Saldırıda yanan çocuk Nusaybin’e getirildi
  • 21.03.2013
  • 39 kez okundu

Edinilen bilgilere göre, Suriye’nin Halep kentindeki bombalama saldırısında ağır şekilde yanan Jalil Şhukri(7) Babası Kenan Şhukri tarafından oradaki hastanelere götürülmüş ancak “çocuğunuzu eve götürün burada hiçbir tedavi yapamıyoruz çocuğunuz zaten ölecek” denildi.

Baba Kenan Şhukri yanan çocuğunu bir battaniyeye sarıp, 2 çocuğunu ve 1 akrabasıyla birlikte Halep’ten Kamışlı kentine oradan da yayan olarak Nusaybin mayınlı sınır bölgesini gece 01.00 sıralarında geçtiler.

Baba Kenan, sınıra en yakın bir evin kapısını çalarak yardım istedi. Arabayla yaralı oğlu ve ailesi Nusaybin devlet hastanesi acil servisine kaldırıldı.

Yaralı çocuk burada yapılan ilk müdahaleden sonra ambulansa konularak Malatya hastanesine sevk edildi.

Yaralı çocuk sevk edileceği sırada “annem gelsin benimle” diye ağladı. Annede oğlunu ambulans içersinde gördükten sonra gözyaşlarını tutamadı. Baba Kenan oğluyla beraber giderken, ailesi polis tarafından kaçak yollardan yurda giriş yaptıkları için karakola görüldü.

Oradan da mülteci kamplarına götürüleceği öğrenildi. Öte yanda Suriye uyruklu ailenin sınırdan geldikleri için elbiseleri çamur içinde kalmıştı. Yaralı çocuğun annesine acil serviste bir hasta refakatçisi bayan ayakkabısını ve üzerindeki ceketi çıkararak Suriyeli bayana giydirdi.

Acil serviste bulunan Nusaybin Ticaret Borsa Başkanı Nejdet Aktaş ve Aytimur optik sahibi Abdulhakim Aytimur tarafından Suriyeli aileye bir miktar para yardımında bulundu.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.