$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

“Suriye’de insanlık suçu işleniyor”

“Suriye’de insanlık suçu işleniyor”
  • 23.08.2013
  • 33 kez okundu

Nusaybin KESK bileşenlerinin yayınladığı kınama mesajı şöyle ; “Bütün dünyanın gözü önünde, Şam’ın doğu mahallelerinde, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce masum insanın ölümüne yol açan, canavarca yapılan sarin gazı saldırısı sadece Suriye’deki masum insanları değil bütün insanlığı katletmiştir. Küresel güçlerin ve şiddet örgütlerinin, ekonomik ve siyasal çıkarları için cehenneme dönüştürdükleri Suriye’de, yaşanan vahşetin kurbanı Suriye’nin masum halkları olmuştur. Bir yandan Suriye rejiminin vahşi saldırıları diğer yandan El Kaide bağlantılı paramiliter güçlerin dehşet verici katliamları, Suriye halklarına kan kusturmuş, onları umutsuz ve çaresiz hale getirmiştir.

Kimyasal kullanılan bu katliamı kim gerçekleştirmiş olursa olsun, onları lanetliyoruz. Bu insanlık suçunu işlemiş olanlar kimlerse, er geç ortaya çıkarılmalı, uluslararası mahkemede yargılanmalıdır.

Yıllar önce ortadoğuda,Halepçe’de Saddam Kürt halkına kimyasalla saldırmıştı. O dönemde Saddam’a kimyasalları satanlar veya verenler, Suriye’ye de satmış veya vermiş olanlardır. Suriye’de süren iç savaşın ardındaki emperyal güçler, hangi tarafta yer alırlarsa alsınlar, bu durumun sorumlusudurlar.

Suriye’deki vahşi iç savaştan yüzbinlerce insan yerini yurdunu terk etti. On binlerce insan öldü. Bu kanlı iç savaşın kazananı olmayacak; kaybedeni ise Suriye’nin mazlum halkları oluyor.

Daha dün, Rojava’da El Kaide ve El Nusra çetelerinin sivil Kürt halkına yönelik saldırıları ve katliamı yapıldı daha sonra Mısır’da emperyalistlerin desteği ve kışkırtmasıyla darbecilerin gerçekleştirdiği katliama şahit olduk.Şimdi ise Suriye nin mazlum halkına kimyasalla bir vahşet yaşatıldı .

Biz Nusaybin KESK bileşenleri olarak Suriye’de yaşanan bu insanlık onurunu ayaklar altına alan vahşeti ve tekrardan Rojava ve Mısır’da yaşanan katliamları nefretle kınıyoruz.”

Zalimler er yada geç hesap verecektir.
NUSAYBİN KESK BİLEŞENLERİ

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.