$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,57
€ EURO → Alış: 3,94 / Satış: 3,96

Suriye’ye yardımlar devam ediyor

Suriye’ye yardımlar devam ediyor
  • 13.03.2013
  • 41 kez okundu

Nusaybin üzerinden Suriye’nin Kamışlı kentine yardımlar gönderilmeye devam ediyor. Batman Belediyesi ve halkının işbirliği ile 8 kamyon ile 1 tır ve 1 transit tıbbı malzeme ve ilaç, Kızıltepe Tüm-Bel-Sen Belediye Emekçileri, Kızıltepe Genel-İş Sendikası, Mardin Organize Sanayi Bölgesi ve Kızıltepe halkından 3 kamyon, Dargeçit Belediyesi ve halkın işbirliği ile 1 tır, Nusaybin Belediyesi ve halkın işbirliği ile 1 kamyon ile 1 transit tıbbı malzeme ve ilaç, Derik Belediyesi ve halkın işbirliği ile 1 kamyon, Yalımlı Beldesi Belediyesi ve halkı 1 kamyon, Silvan Belediyesi, STÖ ve halkın işbirliği ile 1 kamyon, Silopi’den Silopi Koruma ve Geliştirme Derneği ve halkından 2 kamyon, Cizre Belediyesi ve halkından 3 kamyon kuru gıda, kahvaltılık, çocuk bezi ve maması ağırlıkta olan yardımlar Rojava’ya gönderildi.

‘Batı Kürt Bölgesine Destek Vermeliyiz’

Gıda yardımı öncesinde Mitanni Kültür Merkezi bahçesinde açıklama yapan BDP Cizre ilçe yöneticisi Dijwar Direkçi ; “Biz Cizre Belediyesi ve Silopi halkı olarak Rojava’ya yardım ulaştırmak istedik. Rojava halkına destek vermeliyiz; çünkü yarın aynı şey bizimde başımıza gelebilir. Bundan dolayı sonuna kadar oradaki kardeşlerimize yardım götüreceğiz” dedi.

Kızıltepe halkının Rojava halkıyla dayanışma adı altında toplamış oldukları yardımları teslim etmek için sınıra geldiklerini ifade eden Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı Burhan Kurhan ise; “Toplanan yardımların yerine ulaşmasından ve savaş ortamında bulunan halka yardım ettiğimizden gurur ve mutluluk yaşamaktayız. Burada bütün bölgeden yardımların akın akın geldiğini görmek bizi daha çok mutlu ediyor. Buradan bir kere daha sesleniyoruz; herkesin bu yardıma daha çok destek vermesi gerekir” dedi.

Yapılan açıklamalardan sonra yardımlar Nusaybin Hudut Sınır Kapısı’na götürüldü.

Yardımlar Gümrük Muhafaza memurları tarafından kontrolden geçtikten sonra, Rojava halkına Sınır Kapısı’ndan Kamışlı kentine teslim edildi.

Yardım kampanyası için Batman Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Acar, Batman TMMOB Başkanı Nevaf Taş, Batman Minibüsçü ve Otobüsçüler Derneği Başkanı Mehmet Tekin, Batman Mazlum-Der Başkan Yardımcısı Hasan Argünağa, Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı Burhan Kurhan, Mardin Tüm-Bel-Sen Şube Başkanı İzzettin Karaboğa, Kızıltepe Genel- İş –Sendika Baş Temsilcisi Şakir Şahin, Kızıltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal Müdürü Salih Kuday,  Dargeçit İl Genel Meclis Üyesi M. Şefik Akın, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, Yalımlı Beldesi Belediye Başkanı A.Kerim Adam ile Belediye Meclis Üyesi A.Kadir Baday, Cizre’den BDP Eski Cizre İlçe Başkanı Osman Bayram ile parti yöneticisi Dijwar Direkçi, Silopi Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Selim Taşkın ve yöneticileri hazır bulundu.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.