$ DOLAR → Alış: 3,52 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 3,95 / Satış: 3,96

Tutuklu Eşbaşkan Kaya’dan, Ankara saldırısına kınama

Tutuklu Eşbaşkan Kaya’dan, Ankara saldırısına kınama
  • 15.10.2015
  • 52 kez okundu

İşte Sara Kaya’nın mesajı :

“‘SAVAŞA İNAT BARIŞ HEMEN ŞİMDİ’ Sloganları ile DİSK, KESK, TMMOB ve TTB öncülüğünde Ankarada buluşan binlerce Emekçi ve Barış isteyen halkımızı Türkiye’nin Başkentin de bir katliamdan geçirenler bu ülkede savaşın sürmesini isteyenler ve bugün sözde iktidarda olan hükümet ile aynı anlayışa sahip olan kişilerdir. Şuana kadar sayıları kesin olmamakla birlikte 128 insanımızın bu katliamda canını kaybettiği bildirildi. Bu sayı her an artabilir. Hayatını kaybeden arkadaşlarımız tarihe 10 Ekim 2015 Barış şehitleri olarak geçeceklerdir.

Katliamdan hemen sonra TOMA ve zırhlı araçlarla kitleye müdahale edilmesi kargaşa yaşanmasına sebep olmuş ve burada can çekişen insanlarımızın hayati tehlikesinin artmasına, ölümlerin artmasına neden olmuştur. Bu katliamın gerçekleşmesinde güvenlik zaafiyeti olmadığını hiç kimse söylemesin ve başta İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı olmak üzere alt kademedeki bürokratlarında hemen görevlerinden alınması gerekiyor.

Binlerce istihbarat personeli olan Mit in, Ankara gibi bir yerde Ülkenin başkentinde patlayan bir bombanın istihbaratını almaması ve önleyememesi mümkün mü acaba:

7 Haziran seçimlerinden sonra seçimin sonuçlarını hazmedemeyenler, tek başına iktidar olma ve Başkanlık hevesleri uğruna ülkemizi bir kan gölüne çevirmiş durumdadır. Bunu her fırsatta kendileri dile getirdiler ‘400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün’ dediler.

Biz bu senaryoları daha önce de görmüştük. Yakın tarihimizde Roboski’de, Diyarbakır’da, Suruçta ve en son benzer bir şekilde Ankara’da gördük. Katliamlardan sonra timsah gözyaşları ile kınamalar yapılır ve ardından yapılan yapmacık soruşturmalarla sözde şüpheliler tutuksuz yargılanır ve en son da davalar süre aşımından düşer veya takipsizlik kararları verilir. Bu ülkede keyfiyetçi kanunlarla katliamların üstü örtüle bilinir ama halkımızın vicdanında suçluları ve azmettiricileri aklayamazsınız.
Buradan bir kez daha halkımıza ve kamuoyuna söz veriyoruz. Bir tek barış isteyen insanımız var olduğu sürece Barış ve Onurlu bir yaşam için verdiğimiz mücadelemiz sürecektir. Bizi ve halkımızı katliamcı yöntemlerle sindiremeyeceksiniz.

Başta hayatını kaybeden yoldaşlarımızın ailelerinin, yakınlarının ve bütün halkımızın başı sağ olsun diyoruz.”

(Nusaybinliyiz.com Haber Servisi – Nusaybin.bel.tr)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.