$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,65 / Satış: 3,66

“Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” Nusaybin turnesi

“Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” Nusaybin turnesi
  • 13.03.2013
  • 43 kez okundu

Yoğun ilgi ve beğeniyle izlenen çocuk oyunu Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt, Mardin’in Nusaybin ilçesinde minik seyircileriyle buluştu.

Çocuk seyirci için oldukça eğlenceli bir el kuklası oyunu olan “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt”, üç afacan kardeşin yaramazlıklarını ve herkesin korktuğu Muhteşem Kurt ile tanışıp arkadaş olmalarını, mümkün olduğunca yalın biçimde, çocukların gözünden anlatıyor.

Müziğini, sahne ve kukla tasarımını Okan Karaca’nın yaptığı oyunda; Okan Karaca, Okan Patırer, Betül Kızılok Pınar Aygün rol aldı.

Gösteriye yoğun ilgi vardı. Mitanni Kültür Merkezi Sarya Tiyatro Sahnesinde sunulan gösteriye, çeşitli okullardan katılan minik öğrencilerden yoğun ilgi vardı.

Oldukça eğlenceli vakit geçiren öğrenciler(3-6 yaş), oyunun son bulmasıyla kendilerini sahneye attılar. Ve perde arkasında ki kahramanlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Oyunun ardından, daha önce Mardin’e geldiğini söyleyen Bavli kuklasının kahramanı Betül Kızılok ; “Çok güzel seyrettiler, tepkiler çok güzeldi. Burada olmaktan çok keyif aldık mutlu olduk. Bizi buraya davet eden Dramatik Sanatlar Eğitim ve Araştırma Derneğine çok teşekkür ediyoruz. Muhteşem bir insana sahipsiniz Mardin olarak bunu koruyun ve kollayın, katılıma ilgi gösteren Nusaybin halkına ve öğrencilere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Oyunun yazarı ve aynı zamanda yönetmeni olan Okan Karaca ; “Çocukların ufak yaşta tiyatroyla tanışmaları, tiyatroyu sevmeleri için oyunumuzun çok etkili olduğuna inanıyorum. Bu yüzden oyunumuzu kırsal bölgelere, tiyatroyu hiç izlememiş çocuklara götürmeye çalışıyoruz. Her şey çok güzel geçiyor, bundan oldukça memnunuz.” dedi.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)

oyunfotogaleri

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. NURHAN ÖKTEM diyor ki:

    emeğinize saglık güzel görüntüler yakalamışsınız

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.