$ DOLAR → Alış: 3,59 / Satış: 3,60
€ EURO → Alış: 3,90 / Satış: 3,91

ultrAslan 4. yıldızı kutladı!

ultrAslan 4. yıldızı kutladı!
  • 01.06.2015
  • 41 kez okundu

Süper Ligin bitimine bir hafta kala, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin puan kaybetmesiyle birlikte şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray mutlu sona ulaşan takım oldu. Yurdun dört bir yanında olduğu gibi kutlamalar Nusaybin’de de gerçekleşti.

Şampiyonluk gecesi konvoylar halinde atılan turlar ardından, ultrAslan’ın Nusaybin temsilcileri bir kutlama gecesi düzenlediler.

Kutlama gecesine Sarı-Kırmızı renklere gönül veren taraftarların yanı sıra, Galatasaray aşığı Gazeteci Abdulkadir Asman, Milli Eğitim şube müdürü Abdurrahman Keleş, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Eğitimci Namık Kemal, Hikmet Ayaz ve Avukat Abdullah Düzgün katılırken, sarı-kırmızılıların gecesine fanatik bir Fenerbahçeli de teşrif etti. Fenerbahçe’ye gönül veren Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, Galatasaraylıların 20. Şampiyonluğunu ve 4. yıldızını kutladı.

Şampiyonluk kutlamalarının en heyecanlı bölümü ise şampiyonluk pastasının kesilmesi oldu. Mumlarla süslü amblemli 4 yıldızlı pasta Galatasaray marşları eşliğinde salona getirilip kesildi. Gece boyunca sarı-kırmızılı renklere gönül verenler göbek atıp dans etti. Gece de ayrıca hediye çekilişleri yapıldı.

Geceye katılan Gazeteci Abdulkadir Asman, Galatasaray’ın efsanevi ismi Metin Oktay ile geçirdiği günleri anlatırken, kendisiyle çekilmiş resmi sarı-kırmızı taraftarlarla paylaştı. Şampiyonluk gecesinde yapılan konuşmalar 4. yıldızın kenetlenme ve inancın getirildiği yönündeydi.

Şampiyonluk gecesinde pastanın yanısıra kasapta kurban da kesildi. Kesilen kurbanın etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

(Ufuk ASMAN – Nusaybinliyiz.com)uatemsil-nuskutlama-3

uatemsil-nuskutlama-1
uatemsil-nuskutlama-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.