$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Zihinsel engelliler için özel alt sınıf

Zihinsel engelliler için özel alt sınıf
  • 29.05.2013
  • 103 kez okundu

Zihinsel engelli çocukların ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak ve onların kendilerine olan güvenini arttırmak için engelli çocukların yaptığı resimlerin sergisi Oğuzhan ilköğretim okulunda sergilendi.

Resim sergisinin açılışını Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatif Başkanı Zeynel Tunçalan yaptı. Sergiye milli eğitim şube müdürleri, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Sergi açılışını yapan İzzettin Aydın “Öğrencilerimizin bu yıl hazırlamış oldukları sergiyi gezeceğiz, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Açılışın ardından katılımcılar, öğrencilerin hazırladıkları bir birinden güzel eserleri seyretti. Seyretmekle kalmayıp fotoğraflarda çektiler.

Bir Rehberlik ve Psikolojik Danışman ile bir Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni tarafından, merkezde eğitim gören çocukların anne ve babalarına yönelik 2 ayda bir olmak üzere toplam 5 defa “Zihinsel Engellilerin Bakımı ve Eğitimi” konulu bilgilendirme programının uygulanacağını dile getiren proje koordinatörü Abdurrahim Tan, açılan Zihinsel Engelliler Özel Alt Sınıfı ile engelleri aşacaklarının altını çizdi.

Okulda verilen küçük kokteylin ardından resim sergisi sona erdi.

(Ufuk ASMAN – Yasin Burak TAN – Nusaybinliyiz.com)

egitim-her-engeli-asar-nusaybin1

egitim-her-engeli-asar-nusaybin2

egitim-her-engeli-asar-nusaybin3

egitim-her-engeli-asar-nusaybin4

egitim-her-engeli-asar-nusaybin5

egitim-her-engeli-asar-nusaybin6

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Nusaybin Belediyesine kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı 28 belediyenin listesini açıkladı. Nusaybin Belediyesine de kayyum atandı.
Nusaybin kuzeyinde 7 ton amonyum nitrat bulundu!
Mardin Valiliği, gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Nusaybin'in kuzeyinde 7 ton amonyum nitratın ele geçirildiğini açıkladı.
Nusaybin Spor Kompleksi Projesi bitme aşamasında
Nusaybin Belediyesi Spor Kompleksi Projesi’nde bitme aşamasına geldi. Projede gelinen aşamaya dair açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Kaya ve Kok, “Nusaybinli...
Valilikten “çatışma” açıklaması
Mardin Valiliği Nusaybin'de çıkan çatışmayla ilgili bir basın duyurusu yayınladı.
Kaya; ‘Nusaybin yeniden Nisêbîna rengîn olacak’
Nusaybin’de 134 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ilçeye gelen heyetler ve Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya...
Ahmet Türk ; “Tepki haberleri gerçeği yansıtmıyor”
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, Nusaybin’e yaptığı ziyarete ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan “Nusaybin esnafından Ahmet...
600 aileye gıda yardımı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Belediyesi, geri dönüşlerin başladığı Nusaybin ilçesinde ilk etapta 600 aileye gıda...
Gani Bilge : “Esnafı yanlış bilgilendirmeyin”
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, sıkıntı olmayan bölgelerde bulunan iş yerleri için temizlik maksadıyla izin aldıklarını, ancak...
Dikkat : güvenliğiniz için tellerle çevrili mahallelere girmeyin
Sokağa çıkma yasağının 129 güne girdiği Nusaybin’de ‘Tellerle çevrili’ mahallelere girilmemesi uyarısı yapıldı.
Nail Şimşek Aydıntepe’ye tayin oldu
Nusaybin Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünde görev yapan Nail Şimşek'in tayini, Bayburt'un Aydıntepe ilçesine çıktı.
Nusaybin’de selalar okundu
Darbe girişiminin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'ye çağrıda bulundu. Nusaybin camilerinden sela sesleri yükseldi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
Nusaybin Kaymakamlığı, Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Kışla ve Zeynel Abidin mahalleleri hariç olmak üzere sokağa çıkma yasağının 19 Temmuz 2016...
“Nusaybin afet bölgesi olarak ilan edilsin”
Nusaybin Düşünce-Der Başkanı Metin Kardaş, 5 aydır sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istedi.
Gani Bilge’den hassasiyet çağrısı
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, Nusaybinli vatandaşların mağdur olmaması için ticari araçlara hassasiyet çağrısında bulundu.
Valilikten “Cevizlik” açıklaması
Mardin Valiliği, Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.